Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Palangos ligoninėje – komfortiškas slaugos skyrius

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKlaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris po remonto atvėrė atnaujintas bei moderniai įrengtas Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius. Tokios komfortiškos aplinkos pacientams negali pasiūlyti jokia kita apskrities bei viso Žemaitijos regiono ligoninė.

„Palangos departamente yra labai reikalingas 53 lovų Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kuriame teikiamos ir paliatyviosios medicinos paslaugos. Į šį skyrių patenka ypač sunkūs Klaipėdos ir Palangos miestų ligoniai, kurių gydymas ir slauga tęsiasi iki 120 dienų. Kasmet čia gydoma apie 400 pacientų. Simboliška, kad pasitinkant VŠĮ KJL Palangos departamento dvidešimties metų jubiliejų, ligoninėje baigtas vykdyti Europos Sąjungos remiamas projektas “VŠĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą”, – sakė VŠĮ KJL Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas.

Gerinant paslaugų kokybę ir modernizuojant palaikomojo gydymo ir slaugos bei priėmimo-skubios pagalbos paslaugų infrastruktūrą panaudota 2.7 mln. litų Europos Sąjungos lėšų. Už jas įrengti modernūs Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo bei Priėmimo-skubios pagalbos skyriai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Slaugos skyriuje įrengtos erdvios palatos su autonomine ventiliacija ir kondicionavimu, neįgaliesiems pritaikytais sanitariniais mazgais, stacionariniais ligonių pakėlikliais, deguonies tiekimo ir personalo iškvietimo sistemomis. Iš ES paramos panaudojus 1.06 mln. litų įsigytos modernios medicininės slaugos priemonės ir medicininė aparatūra. „Atnaujinę bei suremontavę Slaugos skyrių pasiekėme keltą tikslą, kad ligonis, atvykęs pas mus, turėtų komfortiškas sąlygas bei jaustų pagarbą“, – teigė R. Kirstukas.

Po rekonstrukcijos šis Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo slaugos skyrius tapo vienas iš moderniausių Vakarų Lietuvoje ir atitinka Europinius standartus, o naudotis čia teikiamomis paslaugomis gali ne tik palangiškiai. „Naujajame Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje priimami ne tik kurorto, bet ir Klaipėdos miesto gyventojai“, – pabrėžė Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga.

Modernizuojant paslaugų infrastruktūrą Palangos departamente, VŠĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė skyrė 690 tūkst. litų savo lėšų. Už jas įrengti nauji modernūs liftai, kompiuteriniai tinklai, rekonstruotos bendro naudojimo patalpos, įsigyti baldai ir kitas inventorius.

Ženkliai prie ligoninės veiklos prisidėjo ir Palangos m. savivaldybė, projektui įgyvendinti skyrusi 285 tūkst. litų bei finansuodama ligoninėje vykdomas sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimo programas. „Siekiame, jog ir palangiškiai, ir į kurortą atvykę svečiai, jaustų, kad šioje ligoninėje suteikiamos geros, šiuolaikiškos sąlygos tiek pacientams, tiek darbuotojams“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Per 20 metų keičiantis sveikatos apsaugos strategijos kryptims Palangos ligoninė vykdė kelis reorganizavimo ir restruktūrizavimo etapus. 2003 m. ligoninė prijungta prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės departamento teisėmis. Tai leido optimaliai naudojant sveikatos priežiūrai skirtus išteklius siekti geriausio rezultato, kuris patenkintų ir ligoninės ir pacientų lūkesčius.

Informacijos šaltinis: VE

Paskutinį kartą atanujinta 2014-01-21 22:31:27