Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Pasaulinė ligonių diena – su viltimi

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje Pasaulinę ligonių dieną ypatingo palaiminimo sulaukė visi čia besigydantys ir jais besirūpinantys žmonės.
Ligoninės salėje šv. Mišias už ligonius ir jų artimuosius čia aukojo Telšių vyskupas Jonas Boruta SJ., prelatas Juozas Šiurys, kanauninkas Jonas Paulauskas, kunigas Haroldas Šneideraitis ir ligoninės kapelionas Saulius Stumbra. Iškilmingai skambėjo Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mišraus choro atliekamos giesmės.
Vasario 11-ąją Pasauline ligonių diena 1992 metais paskelbė popiežius Jonas Paulius II. Nuo to laiko ji minima krikščioniškose šalyse.
Šiemet jau 24 kartą žmonės buvo raginami prisiminti ligonius, išgirsti jų poreikius ir įsiklausyti į jų skausmą.

„Ir ligoniams, ir medikams, ir kenčiantiems, ir slaugantiems, net ir sunkiausiose situacijose svarbu neprarasti vilties“, – linkėjo Klaipėdos jūrininkų ligoninės kapelionas S.Stumbra.

Laišką Pasaulinės ligonių dienos proga parašė ir popiežius Pranciškus.

„Liga, ypač sunki, visada reiškia žmogiškosios egzistencijos krizę ir priverčia kelti svarbius klausimus. Iš pradžių žmogus gali maištauti: kodėl tai nutiko man? Gali pasiduoti nevilčiai ir galvoti, jog viskas prarasta, dabar niekas nebeturi prasmės…

Tokiomis situacijomis tikėjimas į Dievą, viena vertus, išbandomas, bet, kita vertus, sykiu atskleidžia visą savo teigiamą potencialą. Ne todėl, kad panaikina ligą, skausmą ar jų keliamus klausimus, bet todėl, kad duoda raktą gilesnei prasmei to, kas patiriama, atskleisti. Raktą, padedantį suvokti, kad liga gali būti kelias labiau prisiartinti prie Jėzaus, kuris, nešdamas kryžių, eina greta mūsų“, – rašoma laiške.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2016-02-11 15:54:37