Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Pirmoji širdies operacija Klaipėdoje švenčia 20-metį

IMG_8202IMG_3913

Klaipėdos jūrininkų ligoninė mini reikšmingą sukaktį. Prieš 20 metų joje buvo atlikta pirmoji širdies operacija – pusamžiui vyrui protezuotas aortos vožtuvas. Nuo tos dienos prasidėjo nauja širdies ligų gydymo era Vakarų Lietuvoje. Žmonės visapusiškos aukščiausio lygio pagalbos galėjo sulaukti arti namų.

Šiai progai paminėti birželio 6 dieną, 14 val. Klaipėdos jūrininkų ligoninėje rengiama konferencija, kurioje dalyvaus sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, savo pranešimus skaitys profesoriai Vytautas Sirvydis, Jurgis Brėdikis, Rimantas Benetis, dr. Virgilijus Tarutis bei klaipėdiečiai profesionalai, kurie apžvelgs širdies chirurgijos Vakarų Lietuvoje patirtį bei pasiekimus.

Idėja įkurti uostamiestyje kardiochirurgijos skyrių prieš daugiau nei 20 metų kilo Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriui dr. Jonui Sąlygai.

Dėl šios idėjos jam teko įrodinėti, kad tokios paslaugos Vakarų regione būtinos, teko ieškoti pinigų brangiai įrangai įsigyti ir prisivilioti širdies chirurgijos specialistų, galinčių ir gebančių prisiimti atsakomybę.

„Klaipėda, lyginant Lietuvos atstumus, buvo labiausiai nutolusi nuo Kauno ir Vilniaus širdies gydymo centrų. Kelionėse į juos buvo prarandama daug paciento gyvybei brangaus laiko. Dar blogiau – kelionėse buvo prarandamas ne tik laikas, bet ir gyvybės. Ėmiausi veiksmų, kad naujai kuriamoje ligoninėje atsirastų Širdies chirurgijos skyrius. Tik ką buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, viskam trūko lėšų, o aš Klaipėdoje norėjau kurti vieną brangiausių medicinos profilių. Tačiau mane šiame kelyje palaikė ir rėmė profesoriai Algimantas Marcinkevičius ir Vytautas Sirvydis. Profesionalams taip pat seniai kirbėjo mintis, kad šaliai reikia dar vieno – trečio – kardiochirurgijos centro“, – prisiminė J. Sąlyga.

V. Sirvydis padėjo suburti gydytojų, slaugytojų komandą, kuri nepabūgo palikti sostinę ir atvykti į Klaipėdą pradėti viską nuo pradžių. Didžioji dalis šios komandos iki šiol dirba Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

1994 metų gegužės 30 dieną vadovaujant profesoriui V. Sirvydžiui Klaipėdoje buvo atlikta pirmoji širdies operacija. Trys kardiochirurgai pradėjo operuoti vienoje operacinėje ir tai ne kasdien.

„Šiandien Klaipėdoje dirba penki širdies chirurgai, kurie kasdien operuoja dviejose operacinėse. Operacijų skaičius išaugo nuo 113 atliktų 1995 metais, iki 551 padarytos 2013-aisiais. Per pastaruosius trejetą metų operacijų skaičius stabilizavosi, o tai reiškia, kad širdies chirurgų darbo apimtis visiškai atitinka poreikį ir kiekybinė skyriaus plėtra jau pasiekta“, – sakė Kardiochirurgijos skyriaus vedėjas Gediminas Kundrotas.

Skyriuje planine tvarka pacientas išoperuojamas per porą savaičių, skubos tvarka nedelsiant – bet kuriuo paros metu.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Kardiochirurgijos skyriuje padaroma 20 procentų visų šalyje atliekamų širdies operacijų. Uostamiestyje neoperuojamos tik vaikų širdys ir neatliekamos transplantacijos. Visa kita širdies chirurgija čia yra, o gydytojai savo profesionalumu nenusileidžia kolegoms iš Vilniaus ar Kauno.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-06-09 09:35:08