Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE ATNAUJINTOS MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS: AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS (PIRMENYBĖ TEIKIAMA NUOTOLINĖMS KONSULTACIJOMS), PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS BEI MOKYMAI JŪRININKAMS. NUO BIRŽELIO 17 D. ATŠAUKUS KARANTINĄ LIEKA VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIOS SITUACIJOS REŽIMAS. TODĖL VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE BUVO NUMATYTI DĖL KARANTINO, TARP JŲ IR PACIENTŲ LANKYMO, LIEKA GALIOTI. 

Planinės operacijos ir konsultacijos  – nuo gegužės vidurio

Vyriausybei pritarus dar vienam karantino švelninimo etapui, patvirtinta, kad bus galima pradėti teikti planines stacionarines ir ambulatorines paslaugas. Tačiau norint pradėti jas teikti, reikia parengti jų atnaujinimo planą bei tinkamai pasiruošti pagal keliamus reikalavimus. Medikai tvirtina, kad net pradėjus teikti minėtas paslaugas, viskas bus kitaip nei iki šiol, nes siekiam nuo maksimaliai nuo infekcijos apsaugoti tiek pacientus, tiek medikus.

Sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga  balandžio 29 d. priėmė sprendimus  dėl planinių stacionarinių ir ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų etapinio atnaujinimo ir teikimo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje plano rengimo reikalavimų.

Pagal juos įstaiga, nepriklausomai nuo pavaldumo, privalo parengti tiek stacionarinių, tiek ambulatorinių paslaugų atnaujinimo planus ir juos suderinti su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru.

Pagal reikalavimus, ligoninė turės būti suskirstyta į tris dalis – viena skirta skubiai, antra – planinei, trečia –COVID-19 infekuotiems pacientams. Palatose turės būti užtikrinamas atstumas, pacientų skaičius.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje pacientų srautai bus skirstomi jau prieš patenkant į ligoninę, bus įkurtas specialus skyrius, kuriame nauji planiniai pacientai pirmiausia bus tiriami dėl COVID-19 ir tik sulaukus neigiamo atsakymo keliaus į reikiamą skyrių planiniam gydymui.

Ne mažiau pasirengimo ir planavimo reikalauja ir ambulatorinių paslaugų teikimas. Būtina apskaičiuoti maksimalų priimamų pacientų skaičių, atskirti kabinetus, skirtus tiesioginio kontakto ir nuotolinėms konsultacijoms, invazinėms ir neinvazinėms procedūroms, užtikrinti pacientų valdymo srautus, kad  nesusidarytų „gyvos“ eilės ir pan.

Planuojama, kad visos uostamiesčio asmens sveikatos prežiūros įstaigose planinės stacionarinės ir ambulatorinės paslaugos bus pradėtos teikti vienu metu. Apie tikslią datą ir tvarką pranešime atskirai.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2020-04-30 14:56:12