Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Popierines ligos istorijas keičia elektroninės

IMG_1786

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai ima pildyti pirmąsias ligos istorijas elektroninėje erdvėje. Dar iki šio birželio iš registratūros ir priėmimo skyriaus į gydytojų kabinetus keliavusios popierinės pacientų ligos istorijos perkeltos į ligoninės informacinę sistemą. Dabar jas gydytojai mato ir pildo kompiuteriu. Ligoninės informacinė sistema sukurta projekto „E. sveikatos paslaugų plėtra viešojoje įstaigoje Klaipėdos jūrininkų ligoninėje“ metu, užtikrinant sklandesnį sveikatos priežiūros paslaugų teikimą.

 

Sutaupys ir pacientų, ir medikų laiką

 

Visai neseniai Klaipėdos jūrininkų ligoninės archyvuose nugulusios krūvos popierinių ligos istorijų, juos tvarkantys archyvo specialistai ir eilės prie registratūros vien tik laukiant tyrimo rezultatų, buvo įprasta kasdienybė. Popierinės bylos prailgindavo darbą skirtinguose ligoninės skyriuose, nes išrašomam iš skyriaus pacientui tekdavę paruošti ne po vieną rekomendaciją, derinamą su kitomis įstaigomis. Neretai problemų iškildavo ir ieškant informacijos apie paciento gydymosi istoriją, tyrimų rezultatus. Procesą prailgindavo net ir tokie žmogiškieji faktoriai kaip skirtinga medikų rašysena.

 

„Nors ir buvome pripratę prie popierinių ligos istorijų, jos iš tikrųjų kartais sukeldavo informacijos perdavimo problemų. Visi pastebėjome, kad nauja informacinė sistema padeda ne tik sutaupyti nemažai laiko, bet ir patogiau sekti tyrimų rezultatus, matyti kitų gydytojų padarytus įrašus. Ir patys pacientai džiaugsis, kai nebeteks gaišti pusvalandžio laukiant paprasčiausio išrašo“, – sako elektroninėje erdvėje paciento istoriją pildantis Diagnostikos skyriaus vedėjas Giedrius Šimulionis.

 

Nauji kompiuteriai medikų darbo vietose

 

Medikams elektroninė sistema jau dabar padeda išvengti popierinių dokumentų srautų – apsikeitimas duomenimis vyksta elektroninėje erdvėje. Gydytojai sutaupo laiko pildydami pacientų dokumentus, registruodami konsultacijoms ar gydymui, ieškodami informacijos e. sveikatos istorijoje. Sistema medikams leidžia sklandžiau planuoti pacientų vizitus, laboratorinius tyrimus, operacijų laiką. Gydytojams dabar paprasčiau ir patogiau išrašyti siuntimus bei receptus, paskirti nedarbingumo dienas. Įvedus sistemoje visi duomenys tuo pat momentu tampa matomi vidinėje ligoninės sistemoje, todėl bendradarbiavimas tarp skirtingų specialistų bei įstaigos skyrių žymiai pagerėjo.

 

Projekto metu Klaipėdos jūrininkų ligoninėje modernizuotas ir vidaus kompiuterių tinklas, įdiegtos naujos kompiuterizuotos vietos darbuotojams. Informacinės sistemos diegimo darbus atliekanti įmonė UAB NORTAL pritaiko didelę patirtį, sukauptą sveikatos priežiūros sektoriuje, kurios įgijo įgyvendindama ir palaikydama klientų elektronines medicininių įrašų bei ligoninių informacines sistemas, sveikatos priežiūros savitarnos portalus Estijoje ir Suomijoje. Klaipėdos jūrininkų ligoninės informacinė sistema baigta diegti birželio pradžioje, ligoninės personalas susipažino su naudojimo instrukcijomis ir ima joje pildyti pacientų ligos istorijas.

 

Ligoninės informacinė sistema – ir pacientams

 

Netrukus pradės veikti ir e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinė sistema (ESPBI IS). Tai Lietuvos e. sveikatos sistemos centrinė informacinė sistema, užtikrinanti Lietuvos e. sveikatos sistemos įstaigų bendradarbiavimą ir jų informacinių sistemų integraciją, e. sveikatos paslaugų veikimą ir prieigą prie viešojo administravimo institucijų informacinių išteklių. Paciento gydymo duomenys bus perduodami tiek iš centrinės sistemos į įstaigą, tiek iš įstaigos į centrinę sistemą.

 

Į ESPBI IS perduotus ir joje sukauptus duomenis sveikatos priežiūros įstaigos galės panaudoti pakartotinai, tai leis išvengti nereikalingo diagnostinių veiksmų dubliavimo. Pavyzdžiui, pacientui kitoje gydymo įstaigoje nereikės pakartotinai daryti tų pačių tyrimų. Centrinėje sistemoje bus kaupiami paciento medicininiai dokumentai, pažymos, receptai, medicininiai vaizdai. Lietuvos gyventojai, nepaisant laiko, geografinių ar institucinių barjerų, elektroniniu būdu per e. sveikatos Paciento portalą galės susipažinti su savo sveikatos istorijos duomenimis, gaus informaciją apie atliktus tyrimus, išrašytus receptus, skiepų kalendorių, siuntimus, galės užsisakyti reikiamas pažymas, užsiregistruoti pas gydytojus.

 

Projektas Nr. VP2-3.1-IVPK-10-V-01-006 „E. sveikatos paslaugų plėtra viešojoje įstaigoje Klaipėdos jūrininkų ligoninėje“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2015-06-22 11:22:42