Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Psichiatrijos departamente artėja permainų metas

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente ruošiamasi permainoms. Nuo vasaros vidurio čia bus uždarytas vienas skyrius, perskirstyti pacientų srautai, dėl to gali tekti atleisti dalį darbuotojų, o daliai sumažinti darbo krūvį. Šioms permainoms galiausiai ryžtasi dėl metai po metų besitęsiančios neefektyvios ir nuostolingos departamento veiklos.

„Departamento neigiamas finansinis rezultatas kasmet vis auga. Sveikatos apsaugos ministro įsakyme patvirtina, jog darbo užmokesčio fondui turi būti skiriama ne daugiau 65 proc. nuo visų sąnaudų, o Psichiatrijos departamente 2014 m. sąnaudų darbo užmokesčiui dalis sudarė 75,7 proc. Todėl pertvarkos yra būtinos“, – susidariusią situaciją komentavo Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Dėl to šių metų kovą Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus įsakymu iš ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai, Psichiatrijos departamento vedėjo, vyr. buhalterės, Personalo ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjos, ekonomistės, vadovybės atstovės kokybei buvo sudaryta darbo grupė dėl situacijos Psichiatrijos departamente.

Balandžio pradžioje darbo grupė pateikė planą, kuris padėtų sumažinti departamento sąnaudas ir nuostolius. Juo remiantis ligoninės vadovybės posėdyje buvo nutarta nuo šių metų birželio 30 d. naikinti neefektyviausiai dirbantį Psichiatrijos departamento Ribinių būklių skyrių ir jame esančius 20,75 etato. Pokyčiai laukia ne tik šio skyriaus. Nuo birželio 30 d. nutarta naikinti ir dar 4,75 etato kitų darbuotojų.

Apie numatomus struktūrinius pokyčius buvo informuota įstaigos steigėja – Sveikatos apsaugos ministerija ir departamento darbuotojai.

„Dėl šių numatytų pokyčių žmonėms buvo įteikti įspėjimai apie Darbo sutarties nutraukimą, informuojant, kad esant galimybei per įspėjimo laikotarpį jiems gali būti siūlomas jų kvalifikaciją atitinkantis darbas. Tad kol kas tiksliai negalime pasakyti, kiek žmonių tikrai neteks darbo“, – dėl susidariusios situacijos apgailestavo Psichiatrijos departamento vedėjas Artūras Mažrimas.

„Žinoma, nemalonu, kad kai kurie žmonės neteks darbo. Apgailestaujame dėl to. Tačiau ligoninės vadovybė yra atsakinga už įstaigos veiklos ir finansinius rezultatus, todėl nuolatos analizuoja ne tik Psichiatrijos departamento rezultatus. Turime patikinti, kad nuolatos analizuojami visų įstaigos departamentų ir visų skyrių veiklos rodikliai. Ligoninės vadovybė privalo imtis priemonių nuostolius nešančiai padėčiai stabilizuoti, nors kartais sprendimai ir būna nepopuliarūs“, – sakė ligoninės direktorius J.Sąlyga.

Švėkšnos psichiatrijos ligoninė prie Jūrininkų ligoninės prijungta nuo 2010 m. balandžio 1 d., Dabartiniame Psichiatrijos departamente yra 220 lovų, dirba 241 darbuotojas.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2015-04-24 10:40:45