Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS – AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS BEI MOKYMAI JŪRININKAMS – TEIKIAMI ATSIŽVELGIANT Į VISAS SAM IR VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTŲ REKOMENDACIJAS IR LAIKANTIS GRIEŽTŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ DĖL COVID-19 PLITIMO.

LIGONINĖJE GALIOJA VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE ŠALYJE AR SAVIVALDYBĖJE YRA NUMATYTI DĖL KARANTINO AR EKSTREMALIOS SITUACIJOS.

LIGONINĖJE PACIENTŲ LANKYMAS DRAUDŽIAMAS, IŠSKYRUS TERMINALINĖS BŪKLĖS PACIENTUS. NUTRAUKTOS VISOS VANDENS PROCEDŪROS FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS SKYRIAUS PACIENTAMS.

Rūpintis sveikata – kiekvieno žmogaus pareiga

VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyr. gydytojas Jonas Sąlyga

VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyr. gydytojas Jonas Sąlyga

Rugsėjo 29 dieną bus minima Pasaulinė širdies diena. Nuo 1999 metų, kada Pasaulinė širdies federacija paskelbė šią dieną, ji minima per 100 pasaulio šalių. Tuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, skatinti sveiką gyvenseną.

Gyventojai kviečiami pasidomėti, kodėl sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis vis daugėja, kodėl šiomis ligomis serga vis jaunesni žmonės. Lietuvoje kasmet virš 50 proc. mirčių, beveik 30 proc. invalidumo ir apie 20 proc. visų apsilankymų sveikatos priežiūros įstaigose lėmė širdies ir kraujagyslių ligos. Standartizuoto mirtingumo rodikliai nuo širdies ir kraujagyslių susirgimų Vakarų Lietuvoje yra šiek tiek mažesni nei Lietuvos vidurkis, tačiau, palyginus su Europos Sąjungos šalimis, Lietuvoje jie yra 2 kartus didesni nei Europos Sąjungos vidurkis, o mirtingumas gerokai viršija Europos šalių vidurkį. Lietuvoje mirtys nuo širdies ir kraujagyslių ligų sudaro 54 proc. visų mirčių, o štai Europos Sąjungos valstybėse senbuvėse – tik apie 40 proc., naujose – 50 proc., tuo tarpu Suomijoje ir Švedijoje – tik 39 proc. Nuo 2000 metų Lietuvoje labai augo darbingo amžiaus žmonių mirčių nuo miokardo infarkto.

Potencialūs pacientai susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis yra tie, kuriems yra nuolat padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjęs cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje, viršsvoris, dažni stresai, rūkymas. Fizinį darbą keičia sėdimas, įprastą bendravimą – virtualus bendravimas, o judėjimą – pasyvus poilsis. Lietuviai nuo seno mėgsta riebiai ir daug pavalgyti, dažnai jų mityba būna neracionali, dėl to lietuviški mitybos įpročiai turi neigiamų pasekmių širdžiai. Mūsų gydytojų tikslas yra ne tik gydyti susirgusius, tačiau ir rūpintis prevencinėmis priemonėmis. Lietuvos gyventojai nuo mažens turėtų rūpintis sveikata – tai kiekvieno žmogaus pareiga. Todėl mūsų organizuojamos akcijos tikslas yra padėti gyventojams įvertinti pagrindinius rizikos veiksnius susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje vidutiniškai per metus gydosi virš 4000 pacientų, sergančių kardiologinėmis ligomis. Stacionare yra trys kardiologijos skyriai, taip pat 28 lovų Širdies chirurgijos skyrius. Gydytojai kardiologai ambulatoriškai konsultuoja pacientus Klaipėdoje ir Palangoje. Teikiamos visapusiškos kardiologijos paslaugos, pradedant kardiologinių susirgimų diagnostika ir baigiant širdies operacijomis. Ligoninėje yra pati naujausia ir moderniausia diagnostikos ir gydymo įranga, todėl čia patekusiems pacientams laiku galima nustatyti diagnozę ir laiku pradėti gydymą. Kardiologinę pagalbą Vakarų Lietuvos gyventojams teikia 28 kardiologai. Mus jaudina tai, kad širdies ligos vis labiau paveikia ir jaunus žmones. Šiemet mūsų įstaigoje gydėsi net 28 metų infarktą patyręs vyriškis.

Skatindami sveiką gyvenseną, Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai nuo 2005 metų kasmet organizuoja Pasaulinės širdies dienos minėjimą, atkreipdami dėmesį į ligų prevenciją, aktyvindami gyventojus, kad būtų užkirstas kelias širdies ligoms atsirasti. Mes norime, kad Jūs būtumėte sveiki.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-04-28 16:14:44