Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Sausio 13-osios didvyriai – atminties šviesoje

IMG_1235

Klaipėdos jūrininkų ligoninės bendruomenė prisimena, kodėl jau 25 metus esame laisvi. Sausio 13-osios rytą ligoninės languose degė žvakutės, o fojė kiekvienas galėjo stabtelėti prie gedulo lentos, kurioje išrašyti vardai ir pavardės žmonių, 1991 metais sausio 13-ąją žuvusių už mūsų visų laisvę.

Laisvės gynėjų dieną minėdama 25-ąsias Sovietų Sąjungos agresijos metines Klaipėdos jūrininkų ligoninės bendruomenė prisijungė prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ – visuose įstaigos languose tamsų rytą sužibo atminties žvakutės.

Ligoninės fojė ne vienas medikas, pacientas, ar lankytojas gali stabtelėti prie juodos gedulo lentos, kurioje išrašyti vardai ir pavardės žmonių, prieš 25 metus žuvusių už mūsų visų laisvę, dar kartą perskaityti jų pavardes ir prisiminti siaubingus anų dienų įvykius.

„Pagerbti žuvusiuosius, padėkoti už jų ryžtą ir drąsą, yra visos tautos rūpestis. Mes esame jos dalis. Ligoninėje nuolatos gydosi per 350 pacientų, dirba per 700 darbuotojų, ateina lankytojai. Jie turi progą dar kartą prisiminti, kokia yra laisvės kaina“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jona Sąlyga.

Tokią mobilią atminimo lentą ligoninė pasigamino jau prieš gerą dešimtmetį ir kasmet sausio 13-ąją ją pastato ligoninės fojė, uždega atminimo žvakutes ir padeda puokštę gėlių.

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 700 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas, tačiau planų pulti Parlamentą kariškiai jau atsisakė. Nors užgrobti kai kuriuos objektus ir pavyko, galutiniai operacijos tikslai – užimti parlamentą, išprovokuoti nesantaiką tarp įvairių tautybių Lietuvos piliečių, pateikti šiuos įvykius kaip dviejų ginkluotų pusių kovą – nebuvo pasiekti ir gana greitai Sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2016-01-13 10:04:56