Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Slaugytojos dalijosi žiniomis apie inovatyvią slaugą

IMG_0674  IMG_0672

Slaugoje visame pasaulyje, nors ir skirtingais tempais, vyksta kaita. Šios kaitos kontekste išryškėja esminės slaugos kaitos vystymo charakteristikos: slaugytojų mokymas ir mokymasis, slaugos politika, slaugos mokslas ir praktika. Mokslui žengiant į priekį, kartu su juo turi žengti ir slaugytojos, nė per žingsnį negalinčios atsilikti nuo inovacijų. Kaip to pasiekti kuo greičiau ir sklandžiau krašto slaugytojos sužinojo Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Klaipėdos universiteto surengtoje mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Šiuolaikinės inovacijos slaugoje“.

„Slaugos praktika yra neatsiejama nuo slaugos mokslo, kurio vienas pagrindinių uždavinių –mokslinių tyrimų plėtojimas tokiose kryptyse, kaip biotechnologijos, technologijos žmonių sveikatai, mokslinių tyrimų rezultatų taikymas žmonių sveikatai gerinti, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo gyventojams optimizavimas ir kt. Todėl, susiejus slaugos praktikos kryptis ir slaugos mokslo uždavinius, šiandieninėje slaugoje iškyla realus poreikis inovacijoms, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausioji, Klaipėdos universiteto lektorė slaugytoja Aida Smagurienė.

Apie inovatyvią slaugą bei jos svarbą konferencijoje susirinkusioms slaugytojoms kalbėjo ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius, Klaipėdos universiteto prof. dr. Jonas Sąlyga.

Šios konferencijos tikslas – inovacijų diegimas profesinėje veikloje, siekiant pagerinti pacientų priežiūrą ir mažinti sveikatos priežiūros išlaidas. Profesinė slaugytojo veikla remiasi gebėjimu taikyti biomedicinos, socialinių mokslų bei filosofijos komponentus, kurie leidžia nuolat vystyti ir plėtoti kompetencijas.

Apie tai pranešimus skaitė Klaipėdos universiteto dr. Asta Mažionienė, Klaipėdos jūrininkų ligoninės operacinės slaugytoja darbui su angiografu Martyną Trumpulytė.

Nemažiau svarbu šiuolaikinėje slaugos praktikoje užtikrinti pacientų saugumą. Sveikatos priežiūros specialistų požiūriu į pacientų saugumą konferencijos dalyvius supažindino Klaipėdos universiteto lektorė, Tempere (Suomija) universiteto doktorantė Indrė Brasaitė,

„Nesvarbu, kokios inovacijos ateitų, svarbiausia yra pacientas. Bendraujant su juo – geriausia yra pusiausvyra tarp inovacijų, naujų technologijų ir žmogiškųjų vertybių. Todėl iškyla poreikis atsižvelgti į paties paciento nuomonę. Tik pats žmogus geriausiai gali pasakyti, kaip liga pakeitė jo gyvenimą“, – apie tai savo pranešime teigė A. Smagurienė.

Apie pacientų gyvenimo kokybės pokyčius sergant lėtinėmis ligomis pranešimą skaitė Klaipėdos jūrininkų ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja Laura Rakauskaitė, o jos kolegė Rita Mažeikienė atskleidė, kaip, siekiant mažinti sveikatos priežiūros išlaidas, svarbus yra slaugytojų mokymas ir naujų efektyvių mokslinių mokymo metodų paieška bei taikymas.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2015-02-13 10:44:29