Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Медична допомога українцям

Medicinos pagalba ukrainiečiams

Atmintinė skelbiama lietuvių, anglų, ukrainiečių bei rusų kalbomis.  Atmintinę rasite čia.

Slaugytojos savo darbe į pagalbą pasitelks ir juoką

Kaip juoku įveikti stresą ir nervinę įtampą, palaikyti sveiką mikroklimatą darbe? Tokia buvo pagrindinė Tarptautinės slaugytojo dienos tema Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

Šios įstaigos medicinos psichologė Ina Valeckienė su kolege tyrė, kaip juoko terapija veikia emocinę bei fizinę pacientų sveikatą ir ne kartą šia tema skaitė pranešimus mokslinėse konferencijose.

„Juokas reguliuoja kraujo spaudimą, gerina prislėgtą nuotaiką. Net neabejoju, kad tokiame sunkiame darbe kaip slaugytojų, jis gali mažinti įtampą bei stresą, tiek bendraujant su pacientais, tiek su kolegomis“, – sakė I.Valeckienė, ligoninės slaugytojoms vedusi seminarą šia tema ir prajuokinusi iki ašarų.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausioji slaugytoja Aida Smagurienė atkreipė dėmesį, kad šiuolaikiniame besikeičiančiame pasaulyje  slaugytojams yra keliami vis nauji reikalavimai, o naujų kompetencijų įgijimas, nuolatinis jų tobulinimas siekiant užtikrinti pacientų poreikius neleidžia atsipalaiduoti.

„Džiugina, kad mūsų slaugos specialistės neatsilieka nuo tobulėjimo. Įstaigoje yra beveik 20 slaugos magistrų. Slaugytojos puikia asistuoja gydytojams sudėtingų intervencinių procedūrų metu, įgijusios papildomai žinių gali savarankiškai dirbti ar asistuoti taikant naujas medicinos technologijas. Ne mažiau svarbu ir tai, kad jos yra tiesiog puikūs žmonės, atsidavę savo profesijai“, – sakė A.Smagurienė.Kiekviena atlieka nuostabų, darbą pacientų gerovės labui. Tačiau slaugymas yra toks dalykas, kad jei mes kiekvienais metais, kiekvieną mėnesį, kiekvieną savaitę ir dieną nežengiame į priekį,  neprogresuojame, tada mes žengiame atgal. Todėl nuolatos privalome mokytis, keistis žiniomis ir tobulėti“, – sakė A.Smagurienė.

Tarptautinės slaugytojų dienos proga už nuoširdų, nepriekaištingą darbą bei nuolatinį patirties, įgūdžių ir žinių tobulinimą Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius padėkos raštais apdovanojo arti trisdešimties uostamiestyje ir ligoninės departamentuose Palangoje bei Švėkšnoje dirbančių slaugytojų.

„Jūs – mūsų rankos, delnai, pirštai, kojos, širdis, jūs – visada pakančios ir užjaučiančios, nuoširdžios ir trokštančios padėti, nes visada esate arčiausiai paciento. Ačiū už tai“, –profesinės šventės proga teikdamas padėkas sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje ir jos padaliniuose dirba 434 slaugytojos. Daugiau nei 100 slaugytojų turi aukštąjį išsilavinimą, iš jų per 20 yra baigusios arba tuoj baigs slaugos magistro studijas, dalis dėsto Klaipėdos universitete.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, visoje planetoje bet kurią minutę į pagalbą žmogui yra pasirengę atvykti apie 6 mln. slaugos specialistų. Lietuvoje 100 tūkst, gyventojų tenka 743 slaugytojai, Latvijoje – 547, Estijoje – 655.  Europos sąjungoje 100 tūkst. gyventojų tenka 727 dirbantieji slaugos srityje.

Kasmet gegužės 12 d. Tarptautinė slaugytojų diena minima Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų medicinos sesers Florens Naitingeil garbei per jos gimimo dieną. Krymo karo metu F. Naitingeil Turkijoje organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmoji slaugių kursų rengėja Anglijoje.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

 

Paskutinį kartą atanujinta 2019-05-14 10:19:49