Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Slaugytojos stebino puokštėmis

Gegužės 12-ąją minima Tarptautinė slaugytojo diena. Klaipėdos jūrininkų ligoninė ją kasmet pasitinka netradiciškai. Nors labiausiai čia vertinami slaugytojų profesiniai gebėjimai, tačiau nuolatos skatinama ir saviraiška kitokiose veiklose. Šiemet slaugytojos savo šventės proga surengė puokščių parodą.

„Mūsų profesinę šventę pasveikina pati gamta, sodų žydėjimas, saulės šviesa – tai lyg dovana už tylų kasdieninį pasiaukojantį darbą atiduodant save po dalelę kitiems – pagalbos prašantiesiems“, – sveikindama koleges kalbėjo Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausioji slaugytoja Aida Smagurienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad sveikatos priežiūros įstaigose slaugos specialisto vaidmuo tampa vis reikšmingesnis, be abejo, ir labiau pastebimas bei vertinamas tiek kolegų gydytojų, tiek pacientų, bei jų artimųjų.

„Kiekviena atlieka nuostabų, darbą pacientų gerovės labui. Tačiau slaugymas yra toks dalykas, kad jei mes kiekvienais metais, kiekvieną mėnesį, kiekvieną savaitę ir dieną nežengiame į priekį,  neprogresuojame, tada mes žengiame atgal. Todėl nuolatos privalome mokytis, keistis žiniomis ir tobulėti“, – sakė A.Smagurienė.

Tarptautinės slaugytojų dienos proga už nuoširdų, nepriekaištingą darbą bei nuolatinį patirties, įgūdžių ir žinių tobulinimą Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius padėkos raštais apdovanojo arti trisdešimties uostamiestyje ir ligoninės departamentuose Palangoje bei Švėkšnoje dirbančių slaugytojų.

„Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi mūsų slaugytojomis ir slaugytojais, kurių taip pat keletą turime. Šie žmonės puikiai išmano savo darbą, yra mylimi pacientų, gerbiami gydytojų. Šie žmonės visada būna arčiausiai paciento, jo skausmo ir jo vilties“, –profesinės šventės proga teikdamas padėkas sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje jau susiklostė tradicija Tarptautinę slaugytojų dieną minėti žaismingai. Užpernai slaugytojos pristatė rankdarbių – tapybos darbų ant šilko, keramikos lipdinių, mezginių, išradingai panaudotų ir nekenksmingų medicininių atliekų, virtusių baldais ar interjero detalėmis – parodą, pernai stebino sveikuoliškais maisto patiekalais ir jų receptais. Šiemet jos kūrė įspūdingas puokštes.

Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje ir jos padaliniuose dirba 478 slaugytojos. Daugiau nei 100 slaugytojų turi aukštąjį išsilavinimą, iš jų per 20 yra baigusios slaugos magistro studijas, dalis dėsto Klaipėdos universitete.

Kasmet gegužės 12 d. Tarptautinė slaugytojų diena minima Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų medicinos sesers Florens Naitingeil garbei per jos gimimo dieną. Krymo karo metu F. Naitingeil Turkijoje organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmoji slaugių kursų rengėja Anglijoje.

 Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2018-05-11 14:31:16