Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Slaugytojos – sveikatos sistemos akys, rankos ir širdis

IMG_1106  IMG_1065

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje tarptautinę Slaugytojų dieną padėkota žmonėms, be kurių neveiktų jokios sveikatos priežiūros įstaigos sistema, o medicina netektų gailestingumo ir rūpesčio veido. Būtent slaugytojos yra arčiausiai žmogaus skausmo, kančios ir vilties. Jos paguodžia ir padeda pasveikti.

„Mums labai reikia aukštos kvalifikacijos, savarankiškų praktikų, kurie puikiai atliktų savo funkcijas, aktyviai bendradarbiautų su pacientais, jų šeimos nariais, visais sveikatos priežiūros specialistais. Jūs atliekate labai svarbų darbą, esate sveikatos apsaugos sistemos akys, rankos ir širdis. Džiaugiuosi jūsų pastangomis teikti geresnes slaugos paslaugas pacientams, jūsų dėmesingumu, nuoširdumu, sąžiningumu“, – sveikindamas profesinės šventės proga Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga slaugytojams linkėjo sveikatos ir profesinės sėkmės atsakingame darbe.

Apie sunkų, atsakingą ir nuolatos tobulėti skatinantį slaugytojo darbą kalbėjo ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausioji slaugytoja Aida Smagurienė.

„Kai priimame pacientą, mums tenka rūpintis tokiu pat žmogumi, kaip ir mes: mąstančiu, jaučiančiu bei išgyvenančiu. Kai žmogus sveikas, visa tai harmoningai dera tarpusavyje, tačiau susirgus ši harmonija suyra. Mes, slaugytojai, savo gebėjimais ir kompetencijomis turime padėti žmogui atkurti šią harmoniją. Kiekvienas iš mūsų nuolatos siekia tobulėjimo įvairiose slaugos srityse, slaugos praktikai didelę įtaką daro mokslas ir inovacijos. Tačiau dera atminti, kad ir kokios inovacijos bebūtų įdiegtos mūsų darbe, čia visada svarbiausias liks gyvas slaugytojo ir paciento kontaktas. Mūsų darbe svarbiausia yra pacientas – jo šypsena, gera savijauta ir pasveikimas. Visoms slaugytojoms linkiu daryti naujus darbus, kurie būtų malonūs širdžiai, sukeltų pasitikėjimą ir atneštų sėkmę jų nelengvame darbe“, – sakė A.Smagurienė.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dirba 488 slaugytojai, iš kurių 118 turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą, 9 – slaugos magistro laipsnį, dar 6 jo siekia.

Tarptautinė slaugytojų diena švenčiama tarptautinės Raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų slaugytojos Florence Nightingale garbei jos gimimo dieną. Gailestingumo ir pasiaukojimo kenčiančiam žmogui simboliu tapusi moteris Krymo karo metu Turkijoje organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmoji slaugių kursų rengėja Anglijoje.

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, visoje planetoje bet kurią minutę pagalbą žmogui yra pasirengę teikti apie 6 mln. slaugos specialistų.  ES 100 tūkst. gyventojų tenka apie 730, Lietuvoje – apie 740 sveikatos priežiūros specialistų. Šiuo metu mūsų šalyje slaugos paslaugas teikia apie 24 tūkst. slaugytojų.

Pastaraisiais metais slaugytojams keliami vis didesni reikalavimai pačiose įvairiausiose srityse. PSO reikalauja, kad slaugos specialistai įgytų 10-ies sričių kompetencijas – tai kritinio mąstymo, komunikavimo, technologijų panaudojimo, žmogiškųjų vertybių vertinimo, etiško mąstymo, globalios sveikatos priežiūros požiūrio, sveikatos priežiūros politikos organizavimo ir finansavimo, sveikatos priežiūros apimties koordinavimo, sveikatos vystymo ir plėtojimo bei profesinio vaidmens vystymo.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2015-05-13 11:22:01