Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Slaugytojų dieną – sveikų patiekalų mugė

Gegužės 12-ąją minima Tarptautinė slaugytojo diena. Klaipėdos jūrininkų ligoninė ją kasmet pasitinka netradiciškai. Be abejo, pirmiausia čia vertinami slaugytojų profesiniai gebėjimai, bet skatinama ir saviraiška kitokioje veikloje. Šiemet slaugytojos stebino sveiko maisto muge.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje jau susiklostė Tarptautinės slaugytojų dienos minėjimo tradicijos. Pernai slaugytojos pristatė rankdarbių – tapybos darbų ant šilko, keramikos lipdinių, mezginių, išradingai panaudotų ir nekenksmingų medicininių atliekų, virtusių baldais ar interjero detalėmis – parodą. Šiemet jos buvo pakviestos pasidalinti sveikuoliškais maisto patiekalais ir jų receptais.

„Darbe slaugytojos kasdien demonstruoja profesines žinias, kompetenciją ir puikius gebėjimus. Už tai yra vertinamos tiek gydytojų, tiek pacientų. Tačiau retas žino, kokiais talentais jos apdovanotos. Kolegos juokauja, kad pernai buvo stengiamasi išsiaiškinti, kuri slaugytoja yra auksinių rankų meistrė, o šiemet – kuri geriausia kulinarė“, – savo kolegėmis džiaugėsi Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausioji slaugytoja Aida Smagurienė.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės slaugytojų surengtoje sveikų patiekalų mugėje dominavo daržovės, iš jų pagamintos salotos, buvo galima paragauti humuso, daigintų grūdų, daigų, sveikuoliškų blynų, saldumynų, vaisių ir daržovių kokteilių.

„Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi mūsų slaugytojomis ir slaugytojais, kurių taip pat keletą turime. Šie žmonės puikiai išmano savo darbą, yra mylimi pacientų, gerbiami gydytojų. Šie žmonės visada būna arčiausiai paciento, jo skausmo ir jo vilties“, – kelioms dešimtims slaugytojų profesinės šventės proga teikdamas padėkas sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Visi sveikų patiekalų mugėje dalyvavę ligoninės skyriai ir jų darbuotojai taip pat sulaukė dovanų.

Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje ir jos padaliniuose dirba 476 slaugytojos, vien stacionare – 318. 114 slaugytojų turi aukštąjį išsilavinimą, iš jų 21 baigusi slaugos magistro studijas ir dalis dėsto Klaipėdos universitete.

Kasmet gegužės 12 d. Tarptautinė slaugytojų diena minima Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų medicinos sesers Florens Naitingeil garbei per jos gimimo dieną. Krymo karo metu F. Naitingeil Turkijoje organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmoji slaugių kursų rengėja Anglijoje.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2017-05-12 13:59:22