Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Sukakties proga – linkėjimai nesustoti

20-metuKlaipėdos jūrininkų ligoninės 20 metų jubiliejus tapo įrodymu, kad moderni uostamiesčio sveikatos priežiūros įstaiga reikšminga ne tik Vakarų Lietuvos regionui, bet ir visai šaliai. Ligoninė sukakties proga sulaukė geriausių įvertinimų iš aukščiausių šalies vadovų lūpų, o nusipelnę medikai – apdovanojimų.

Premjero sulaukta pirmą kartą Penktadienis Klaipėdos jūrininkų ligoninei prasidėjo neeiliniu įvykiu – įstaigoje lankėsi Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.
Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga sakė, jog tai itin svarbi diena, nes A.Butkevičius yra pirmasis Lietuvos ministras pirmininkas, per 20 metų apsilankęs šioje gydymo įstaigoje.
Premjeras susitikimo su ligoninės vadovu metu pasveikino įstaigą ir jos darbuotojus, linkėdamas ir toliau Vakarų Lietuvos gyventojams teikti tokias pat profesionalias paslaugas ir nenustoti tobulėti.
A.Butkevičius apsilankė ir ligoninės 20-mečiui skirtame šventiniame vakare Klaipėdos koncertų salėje, kur susirinko gausus būrys įstaigos darbuotojų.
„Pabuvęs jūsų įstaigoje, savo akimis įsitikinau, kad esate nuveikę daugybę didžiulių darbų. Dėkoti jums reikia ne tik jubiliejaus proga, bet kiekvieną dieną. Manau, kad valdžios atstovai kiekvienai medicinos įstaigai turėtų skirti daugiau asmeninio dėmesio“, – pabrėžė A.Butkevičius.

Džiaugėsi profesionalumu

Šventinio vakaro metu Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovas J.Sąlyga teigė, kad ši diena svarbi ir ypatinga visiems.
„Prabėgo jau 20 pavasarių, paženklintų ne tik skaičiais, bet ir branda, pripažinimu bei profesinėmis pergalėmis. Šiandien – ta diena, kai galime didžiuotis nuveiktais darbais. Tačiau tam, kad suprastum, kas esi, būtina stabtelėti, atsigręžti atgal ir pasikartoti istoriją“, – kalbėjo J.Sąlyga.
O ją ligoninė skaičiuoja nuo tada, kai 1949 m. buvo įkurta žinybinė Žvejų ir jūros transporto darbuotojų ligoninė. Vėliau ne kartą keitėsi jos pavaldumas ir pavadinimas, kol ligoninė tapo per ankšta. Buvo pradėta naujos gydymo įstaigos statyba.
Prieš dvidešimt metų tokį pat gražų pavasarį Klaipėdos jūrininkų ligoninės kolektyvas prisimena kaip didžiulę šventę – uostamiestyje buvo atidaryta moderni gydymo įstaiga, siūlanti iki šiol čia neteiktas paslaugas. Tą patį pavasarį Vakarų Lietuvoje pirmą kartą buvo atlikta širdies operacija.
„Iki šių džiugių akimirkų buvo nueitas nelengvas kelias. Ligoninės statyba užtruko, šalyje daug kas keitėsi, pirminiai ligoninės struktūros planai akivaizdžiai paseno. Projekte buvo numatyti didžiuliai bendrojo profilio skyriai jūrininkams, tačiau jų skaičiui Lietuvoje mažėjant, teko peržiūrėti ligoninės struktūrą. Jau tada supratome, kad turime būti kitokie ir išskirtiniai“, – prisiminė J.Sąlyga.
Jo teigimu, invazinė kardiologija, kardiochirurgija, angiochirurgija, hematologija ar nefrologija tapo naujomis ir drąsiomis kryptimis Vakarų Lietuvos medicinoje.
„Norą tobulėti šiose medicinos sferose kiti laikė avantiūristišku žingsniu. Galime didžiuotis, kad buvome pirmoji ligoninė, atidaryta atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metais“, – tikino ilgametis ligoninės vadovas.

Prioritetas – širdies ligoms

Pacientų ir profesionalų pripažinta aukščiausio lygio gydymo įstaiga Vakarų Lietuvoje per metus gydo apie 19 tūkst. žmonių, o dar 140 tūkst. sulaukia ambulatorinės konsultacinės pagalbos.
Besigydančiaisiais čia rūpinasi 180 gydytojų, tarp kurių – 12 mokslo daktarų, o priežiūrą užtikrina 500 slaugytojų. Ligoninėje didžiausias dėmesys skiriamas širdies ir kraujagyslių ligoms, kurias susitelkę gydo Kardiochirurgijos, Kardiologijos, Širdies aritmijų, Angiochirurgijos ir kitų skyrių gydytojai.
Vakarų Lietuvoje tik Klaipėdos jūrininkų ligoninėje atliekamos širdies operacijos. Kasmet įstaigoje operuojama beveik 6000 pacientų, atliekama per 600 širdies operacijų.

Ligoninei – pagyros

Medicinos įstaigos jubiliejiniame vakare be premjero A.Butkevičiaus dalyvavo ir sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Antanas Matulas, Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Vytautas Čepas, J. E. Telšių vyskupas Jonas Boruta, Seimo, savivaldybės, miesto tarybos atstovai, ligoninės rėmėjai, gausi šalies ir uostamiesčio medikų bendruomenė.
Susirinkusius Klaipėdos jūrininkų ligoninės darbuotojus šmaikščia ir ugninga kalba pasveikinęs V.P.Andriukaitis pripažino, kad įstaiga visoje Lietuvoje yra neabejotina medicinos lyderė.
„Būkite pirmi ir ateityje, nešdami kilnių darbų vėliavą“, – drąsino ministras. Seimo sveikinimus perdavęs A.Matulas pripažino, kad Klaipėdos jūrininkų ligoninė yra kietas riešutėlis. „Jums sėkmingai pavyko išgyventi visus pokyčius ir reformas. Ir toliau dirbkite žmonėms, derindami jaunystę ir patirtį“, – kalbėjo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas.

Įteikė garbingus apdovanojimus

Gausus būrys Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikų buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos premjero, sveikatos apsaugos ministro, Klaipėdos miesto savivaldybės, ligoninės vadovybės padėkomis ir diplomais. Dviem Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikams – Ginekologijos ir endoskopinės ginekologijos skyriaus vedėjui Virginijui Diržauskui bei Ligonių priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus vedėjai Vilijai Ežerskytei – suteiktas Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardas. Jūrininkų ligoninės direktoriaus pavaduotojui Algirdui Liutkui suteiktas Lietuvos nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo vardas.

Pagerbti profesijos lyderiai

Šiais metais brandi Klaipėdos jūrininkų ligoninės sukaktis buvo paženklinta ir naujos iniciatyvos bei tradicijos gimimu – įstaigos vadovybė įsteigė „Profesijos lyderio“ apdovanojimą.
„20 metų tarpas yra pakankamas, kad turėtume savo mokytojų, profesijos virtuozų, pasišventėlių, žmonių, dešimtmečius dirbančių gal ir ne tokį reikšmingą, tačiau svarbų darbą: kantriai, ištikimai ir besąlygiškai. Šie žmonės pelnė ne tik vadovų, pacientų, bet ir savo kolegų pripažinimą. Jie – savo profesijos lyderiai. Tad nuo šiol kasmet ligoninės gimtadienio proga kažkas bus apdovanotas ligoninės įsteigtu ir juvelyro Vido Bizausko pagamintu „Profesijos lyderio“ ženklu“, – sakė J.Salyga.
Už įkvepiantį atsidavimą profesijai, neišmatuojamą atsakomybę, nesavanaudišką nuoširdumą ir kolegų pripažinimą pirmaisiais „Profesijos lyderio“ ženklais apdovanoti Kardiochirurgijos skyriaus vedėjas Gediminas Kundrotas, Nefrologijos ir dializių skyriaus vedėja Janina Priluckienė, Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas Valentinas Jokšas, Ginekologijos ir endoskopinės ginekologijos skyriaus vyresnioji slaugytoja Angelė Musijenkienė bei ilgiausiai – 47 metus – ligoninėje dirbanti darbuotoja Janina Stankevičienė.

Dienraštis „Klaipėda“

Paskutinį kartą atanujinta 2014-04-23 12:54:02