Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Sveikstantiems pacientams – meno piliulė

Sudėtingas ligas ir operacijas išgyvenusius pacientus ant kojų pastatyti bandantys Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus specialistai sulaukė pastiprinimo – porą mėnesių jiems savotiškai talkins paveikslai. Skyriuje atidaryta klaipėdietės Rimantės Vasiljevos piešinių, kuriuose vaizduojamas vien tik gamtos grožis, paroda. Autorė įsitikinusi, kad menas turi ypatingų galių, padedančių greičiau sveikti.

„Gamtos grožį reikia vartoti kasdien, kaip vandenį“, – rekomendavo R.Vasiljeva, teigdama, jog jos paveikslai ligoninėje besigydantiems pacientams – tarsi langas į pasaulį.

Jos mintims pritarė ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

„Kad menas gydo, aš kartoju beveik du dešimtmečius – tiek, kiek ligoninė draugauja su Klaipėdos krašto dailininkais, kurie kasmet mums dovanoja nuostabių savo darbų. Labai malonu, kad greta to sulaukiame ir kitų iniciatyvų. Ačiū Rimantei už jos norą dalintis grožiu ir pastangas stiprinti meno gydomąsias galias“, – sakė ligoninės vadovas.

Klaipėdietės pedagogės R.Vasiljevos aistra piešti neapleidžia nuo Eduardo Balsio menų gimnazijos laikų, kur ji baigė dailės klasę. Kurį laiką moteris piešti mokė vaikus Jaunimo centro ikimokyklinio ugdymo mokykloje. Vėliau Klaipėdos universitete įgijusi pedagogo profesinę kvalifikaciją bei kraštotvarkos magistro kvalifikacinį laipsnį R.Vasilveva dirbo dėstytoja Klaipėdos verslo ir technologijų bei Valstybinėje kolegijose, mokytoja Žaliakalnio gimnazijoje, o pastaruosius 13 metų – geografijos mokytoja Klaipėdos laivininkų mokykloje. Tačiau, net ir dirbdama pedagogo darbą, R.Vasiljeva nenustojo piešti. Ji iliustravo keletą savo mamos, buvusios medicinos sesers, Ritos Bijeikytės Gatautės poezijos leidinių, taip pat dalyvavo keliose parodose.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2016-01-06 15:45:07