Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Vakarų Lietuvos gyventojams moderniausia diagnostikos įranga

Branduolinio magnetinio rezonanso atidarymo proga Klaipėdos jūrininkų ligoninėje svečiavosi sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis (kairėje), šalia - ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja Giedrė Kviecinskienė ir ligoninės vyriausiasis gydytojas dr. Jonas Sąlyga.

Branduolinio magnetinio rezonanso atidarymo proga Klaipėdos jūrininkų ligoninėje svečiavosi sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis (kairėje), šalia – ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja Giedrė Kviecinskienė ir ligoninės vyriausiasis gydytojas dr. Jonas Sąlyga.

Šiuo metu Klaipėdos jūrininkų ligoninėje Vakarų Lietuvos gyventojams jau atliekami tyrimai modernia branduolinio magnetinio rezonanso (BMR) diagnostikos įranga.

Naujos diagnostikos įrangos atidarymo proga penktadienį ligoninėje svečiavosi sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis. „Klaipėdos jūrininkų ligoninė, vadovaujama dr. Jono Sąlygos, yra geras pavyzdys, kaip racionaliai ir ūkiškai tvarkytis, siekiant pacientams teikti aukštos kokybės paslaugas. Pažymėtina tai, kad nauja įranga pirkta iš ligoninės uždirbtų ir sutaupytų lėšų, neprašant niekieno pagalbos.

Daugelis šalies ligoninių atnaujina turimą įrangą, tačiau reta kuri perka ją iš savo lėšų, gautų iš valstybinės ligonių kasos už suteiktas gydymo paslaugas. Branduolinis magnetinis rezonansas skirtas ne prabangai, o pacientų, ypač kardiologinio profilio, geresnei susirgimų diagnostikai ir gydymui.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė yra viena iš pirmaujančių įstaigų šalyje, vertinant tiek teikiamas plataus profilio paslaugas, tiek medikų atlyginimus, kurie yra vieni didžiausių šalyje, tiek jos ūkinę – finansinę veiklą. Ligoninės vadovas J. Sąlyga dirba puikiai.

Tad pastaruoju metu išsakyti priekaištai įstaigos finansinės veiklos atžvilgiu yra išties nepelnyti“, – kalbėjo viceministras A. Klišonis, sveikindamas ligoninės kolektyvą BMR diagnostikos kabineto atidarymo proga.

Pacientams – kokybiškos paslaugos

„Jau seniai svajojome įsigyti tokią modernią diagnostikos įrangą, nes nuolat to teiraudavosi tiek gydytojai, tiek pacientai. Per pastaruosius kelerius metus ypač išsiplėtė branduolinio magnetinio rezonanso tyrimo indikacijos. Šis tyrimas tapo kasdiene praktika. Ypač džiugu, kad greta kitų tyrimų, galėsime atlikti ir kardiologinio profilio susirgimų diagnostiką. Su branduolinio magnetinio rezonanso pagalba bus galima ištirti ne tik širdies morfologiją, bet ir širdies funkciją. Tad Vakarų Lietuvos gyventojai galės gauti kokybišką ir savalaikę paslaugą“, – sakė dr. Jonas Sąlyga.

Pasak ligoninės vadovo, netiesa, kad tokių aparatų ligoninės turi daugiau negu reikia. Kol kas Lietuva atsilieka pagal BMR aparatų skaičių. Europos Sąjungos šalyse 1 mln. gyventojų tenka 9,5 aparato, Lietuvoje kol kas – vidutiniškai 4 aparatai.

Įrengiant BMR diagnostinę įrangą atnaujintos ir patalpos, įrengti kabinetai gydytojams, radiologijos technologams. Įkurtuvių proga Radiologijos skyriaus kolektyvą ir skyriaus vadovę Giedrę Kviecinskienę sveikino kolegos iš kardiologijos, diagnostikos, intensyviosios terapijos skyrių, o vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga radiologams padovanojo garsaus uostamiesčio menininko Anatolijaus Klemencovo paveikslą.

Tyrimas – labai svarbus

b_magnetinis

BMR tyrimas – tai mažos rizikos visapusiškas neinvazinis tyrimas, kurio metu naudojamas kontrastas nėra kenksmingas. Ypač šio tyrimo galimybėmis džiaugiasi ligoninės gydytojai kardiologai. „Nuo šiol magnetinio rezonanso įranga galėsime tiksliau įvertinti širdies skilvelių morfologiją, miokardo kontrakcijos sutrikimus po persirgto miokardo infarkto. Tai padės parinkti pacientui geriausią gydymo būdą ir įvertinti revaskulirizacijos tikslingumą.

Magnetinio rezonanso tyrimas labai svarbus tiriant perikardo ligas, širdies auglius, kuriuos diagnozuoti taip pat labai sunku. Su šio tyrimo pagalba bus galima labai tiksliai diferencijuoti morfologinius defektus širdyje. Kardiologams ypač aktualu vaikystėje nediagnozuotų įgimtų širdies ydų nustatymas, įgytų širdies ydų priežasties, taip pat skilvelių aneurizmos diagnostika.

Šis tyrimas palengvins ir kardiochirurgų darbą, o širdies chirurgija taptų efektyvesnė ir labiau tausojanti. Šiuo metu turima įranga neleidžia visapusiškai ištirti pacientų, nes vis daugėja pacientų, jautrių jodo turinčioms kontrastinėms medžiagoms ar su įvairaus laipsnio inkstų funkcijos nepakankamumu, – kalbėjo ligoninės medikai.

Pasak ligoninės Radiologijos skyriaus vedėjos Giedrės Kviecinskienės, BMR ranga taip pat reikalinga ginekologams, kur pagal šiuolaikinius reikalavimus mažojo dubens organų magnetinio rezonanso tyrimas yra „auksinis“ standartas. Onkohematologijos skyriaus ligoniams bus galima vertinti kaulų čiulpus, limfmazgių padidėjimą, metastazių atsiradimą. Angiologijoje bus galima vertinti kraujagyslių vaizdą, veninį ir arterinį tinklą. Ateityje abdominalinėje chirurgijoje galima būtų atsisakyti diagnostinių cholangiografijų, vertinant kepenų ir kasos būklę. Ypač svarbi diagnostika neurologijoje, vertinant galvos ir stuburo smegenų struktūrą, periferinių nervų būklę, galima atlikti detalesnę stuburo tarpslankstelinių diskų išvaržų diagnostiką. Visa tai padės parinkti ligoninėje besigydantiems pacientams optimalų gydymo būdą.

BMR įranga – beveik 5 mln. litų

Medicinos diagnostikos įranga greitai sensta, todėl būtina ją kuo labiau naudoti, tik tada atsipirks įrangos įsigijimo kaštai. Klaipėdos jūrininkų ligoninė planuoja per metus atlikti iki 2 500 tyrimų. Kokybiškai diagnostikai būtina buvo atsižvelgti į aparato galingumą – įsigytos įrangos magneto stiprumas -1,5 teslos. Klaipėdos jūrininkų ligoninė iš valstybės finansavimo neprašė. Branduolinio magnetinio rezonanso įranga kainavo beveik 5 mln. litų. Šias lėšas uždirbome patys. Jau kreipėsi kelios sveikatos priežiūros įstaigos, kurios nori sudaryti su mumis sutartis dėl tyrimų“,- sakė dr. J. Sąlyga.

Branduolinio magnetinio rezonanso įranga įsigyta siekiant, kad kuo greičiau pacientui būtų nustatyta diagnozė ir laiku pradėtas gydymas. Jei pacientas turės gydytojo specialisto siuntimą, jam mokėti ar primokėti už tyrimą nereikės.

Informacijos šaltinis: VE

Paskutinį kartą atanujinta 2014-01-21 22:25:06