Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Vienas pažangiausių širdies tyrimų – magnetiniu rezonansu

Širdies tyrimas magnetiniu rezonansu – vienas naujausių tyrimo būdų, padedantis diagnozuojant ir gydant širdies ligas. Kokie šio tyrimo rezultatai bei perspektyvos aptarti į Klaipėdos jūrininkų ligoninę rinkosi radiologai, kardiologai, radiologijos technologai iš Didžiosios Britanijos, Latvijos, Estijos, Lietuvos. Čia vyko 2-oji Baltijos širdies magnetinio rezonanso konferencija.

Joje kalbėta apie širdies magnetinio rezonanso tomografijos technines naujoves bei pasiekimus, minėtų tyrimų vaidmenį  ūminio miokardito diagnostikoje, taip pat tyrimo galimybes nėštumo metu. Bus aptartas ne vienas klinikinis atvejis.

„Džiaugiuosi, kad tokia svarbi tarptautinė konferencija jau antrus metus iš eilės vyksta Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, kuri pirmoji Vakarų Lietuvoje pradėjo tirti širdis branduoliniu magnetiniu rezonansu ir kol kas vienintelė tai daro iki šiol. Mūsų įstaigoje koncentruota stipri kardiologijos pagalba, neturinti analogų visoje Vakarų Lietuvoje. Jau daugelį metų mūsų ligoninėje atliekami sudėtingi invaziniai širdies tyrimai, vienintelėje ligoninėje Vakarų ir Šiaurės Lietuvoje atliekamos širdies operacijos. Klaipėdos jūrininkų ligoninėje įkurtas ūminio miokardo infarkto klasteris. Čia dirba kvalifikuota radiologų, kardiologų, kardiochirurgų, anesteziologų, slaugytojų komanda. Taigi, turime stiprią komandą ir puikią medicinos įrangą. O dabar įgysime ir dar daugiau žinių“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Konferencijoje tarp mokslininkų ir medikų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos, dalyvavo prof. James Moon ir dr. Anna Herrey iš Didžiosios Britanijos.

Prof. J. Moon yra klinikinio vaizdinių tyrimų centro, esančio didžiausioje kardiologijos ligoninėje Šv. Bortolomėjaus (Barts Heart Centre) širdies centre, direktorius bei  Chenies Mews vaizdinių tyrimų centro įkūrėjas. Profesoriui priklauso dauguma širdies magnetinio rezonanso pasiekimų per pastaruosius 15 metų.
Daktarė A. Herrey dirba kardiologe – konsultante vaizdinių tyrimų centre Šv. Bortolomėjaus (Barts Heart Centre) širdies centre bei  klinikine kardiologe – konsultante Londono Šv. Jono ir šv. Elžbietos (St. John and St. Elizabeth) ligoninėje.

Lietuvoje širdies magnetinio rezonanso tyrimų pradininkė buvo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centro prof. dr. Nomeda Rima Valevičienė, šiuos tyrimus pradėjusi 2001 metais. Vėliau tokie tyrimai pradėti atlikti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose ir Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Pastarojoje per metus vidutiniškai atliekama apie 400 širdies magnetinio rezonanso tyrimų.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

 

Paskutinį kartą atanujinta 2017-09-16 13:28:07