Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Vietoj vaistų – dviratis

Judėjimas ir sveikas gyvenimo būdas– vieni pagrindinių žmogaus sąjungininkų kovojant su ligomis. Tai klaipėdiečiams sekmadienį norėjo priminti Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai dvyliktą surengę dviračių žygį už sveiką širdį. Į žygį nuo Jūrininkų ligoninės iki Jūrininkų prospekto jungėsi ne tik medikai, jų šeimų nariai, bet ir pacientai, jų artimieji, studentai, aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys klaipėdiečiai.

Specialistus neramina, kad kas antra mirtis Lietuvoje – dėl kraujotakos sistemos ligų.  Kasmet nuo jų  Lietuvoje miršta daugiau nei 23 tūkst. žmonių.

„Deja, bet šis skaičius nemažėja, o mirtingumo nuo kraujotakos ligų rodiklis 2,3 karto viršija ES šalių vidurkį. Lietuva yra ketvirta nuo galo po Bulgarijos, Latvijos ir Rumunijos. Atrodo, medicina tobulėja – išrandama vis daugiau vaistų, kuriamos naujos technologijos, tačiau širdies ir kraujagyslių ligų ir mirčių dėl jų nemažėja. Todėl pirmiausia turime savimi pasirūpinti patys. Mityba, judėjimas, sveika gyvensena – tikrieji vaistai nuo daugelio ligų“, – keisti gyvenimo įpročius ragino Klaipėdos jūrininkų ligoninės I kardiologijos skyriaus vedėja dr. Dalia Jarašūnienė.

Per metus vien Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dėl širdies ligų gydosi per 4 tūkst., o ambulatoriškai konsultuojama per 15 tūkst. pacientų.

„Medikų pareiga nėra tik gydyti. Sėdę ant dviračių mes norime atkreipti dėmesį į širdies ligas ir savo pavyzdžiu parodyti, kad daug kas priklauso nuo paties žmogaus. Sveikas gyvenimo būdas, subalansuota mityba, judėjimas padeda išvengti ligų, kurias įgyjame ne paveldėdami, o tingėdami“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Paskutinį kartą atanujinta 2017-10-02 16:22:22