Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS – AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS BEI MOKYMAI JŪRININKAMS – TEIKIAMI ATSIŽVELGIANT Į VISAS SAM IR VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTŲ REKOMENDACIJAS IR LAIKANTIS GRIEŽTŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ DĖL COVID-19 PLITIMO.

LIGONINĖJE GALIOJA VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE ŠALYJE AR SAVIVALDYBĖJE YRA NUMATYTI DĖL KARANTINO AR EKSTREMALIOS SITUACIJOS.

LIGONINĖJE PACIENTŲ LANKYMAS GALIMAS TIK TURINTIEMS GALIMYBIŲ PASĄ, NEIGIAMĄ PGR TESTĄ BEI LAIKANTIS GRIEŽTŲ TAISYKLIŲ, KURIOS IŠSAMIAI APRAŠYTOS LIGONINĖS INTERNETINIAME PUSLAPYJE SKILTYJE "PACIENTŲ LANKYMO TVARKA" : https://www.jurlig.lt/pacientams-ir-lankytojams/pacientu-lankymo-tvarka/

Klausimai / Atsakymai

1. Sveiki, girdėjau, kad Jūrininkų ligoninėje yra atliekama pilnas kraujagyslių užkemšamumo patikrinimas. Norėčiau šią paslaugą gauti mokamai, be eilės. Nes grįžtu į Lietuvą tik savaitei. jeigu įmanoma, norėčiau užsiregistruoti šiai patikrai liepos 14, 15, 16 dienomis. Ačiū. Su pagarba, Evaldas P. - Evaldas Paplauskas.
AtsakymasKlaipėdos jūrininkų ligoninėje kraujagyslių tyrimai gali būti atliekami angiografijos ar rentgeno tyrimo metu. Bet kuriuo atveju be gydytojo konsultacijos tokie tyrimai neatliekami. Priklausomai nuo to, kokias kraujagysles norite išsitirti, reikalinga gydytojo kardiologo, kraujagyslių chirurgo, galbūt neurologo konsultacija. Tik įvertinęs jūsų būklę, skundus specialistas nuspręs, kokių tyrimų Jums reikia. Šioms konsultacijoms reikia registruotis bendra tvarka. Turintiems siuntimą ir Privalomuoju sveikatos draudimu draustiems pacientams paslaugos teikiamos nemokamai. Neturintiems šių dokumentų, paslaugos yra mokamos.
2. Sveiki. Kada reikia pasidaryti Covid testą, jeigu paskirta operacija liepos 19 d.? - Alina.
AtsakymasPagal ligoninėje nustatytą tvarką, tyrimą reikia atlikti prieš parą - dvi paras iki patekimo į ligoninę. Tyrimas galioja 48 valandas.
3. Laba diena. Liepos mėnesį mano vyrui numatyta planinė apžiūra pas kardiologą, tačiau prisiregistruoti neįmanoma: skambino 2 valandas kas penkias minutes, tas pats atsakymas – „visi telefonai užimti“. Po dviejų valandų atsakymas „Talonų nebėra“. Tai ką daryti? - Birutė.
AtsakymasApgailestaujame dėl patiriamų nusivylimų. Visada pacientams kaip pirmo pasirinkimo priemonė registruojantis pas gydytoją yra siūloma esveikata.lt sistema.  Elektroniniu būdu registracija yra patikimiausias ir greičiausias būdas. Telefonu registracijos dienomis per minutę fiksuojama keli tūkstančiai skambučių, atsiliepti į visus neįmanoma nei techniškai, nei fiziškai. Registracija rugpjūčio mėnesiui pas gydytojus kardiologus mūsų įstaigoje turėtų vykti paskutinį liepos penktadienį. Talonai sistemoje atsiranda 8 val. Rekomenduojama tuo metu ir registruotis.
4. Laba diena. Kaip patekti į dienos stacionarą dėl širdies ritmo sureguliavimo? Skaičiau, kad toks jau yra ir teikia paslaugas. Ačiū - Gitana.
AtsakymasŠirdies ritmo sutrikimų turintį pacientą kardiologijos dienos stacionaro paslaugai siunčia šeimos gydytojas arba gydytojas kardiologas. Jis ir suderina hospitalizacijos laiką, bei seka paciento būklę bei pasirengimą. Prieš atvykdamas į ligoninę pacientas turi būti tinkamai pasiruošęs, todėl šiuo atveju svarbi ir jį siuntusio mediko priežiūra. Prieš gaudami kardiologijos dienos stacionaro paslaugą, pacientai turi ambulatoriškai pasiruošti planiniam širdies ritmo atkūrimui pagal nustatytai procedūrai keliamus reikalavimus. Pirmiausia tris savaites būtina nepertraukiamai vartoti kraują skystinančius medikamentus, kartu nurodant, kokie vaistai ir kokomis dozėmis buvo naudoti. Tuo atveju, jei buvo vartojamas medikamentas orfarinas, būtina turėti trijų savaičių laikotarpiu kas 7 dienas atliktus kraujo krešumo tyrimus. Siekiant užtikrinti pacientų saugumą, prašoma turėti ir neigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą. Kardiologijos dienos stacionaro paslaugos suteikimo dieną pacientas į gydymo įstaigą turi atvykti anksti ryte, prieš tai bent šešias valandas nieko nevalgęs ir nevartojęs jokių skysčių. Būtent dėl netinkamo pasiruošimo paslaugos suteikti negalima maždaug ketvirtadaliui besikreipusių pacientų. Žinoma, visa tai neliečia pacientų, kuriems iki tol širdies ritmas nebuvo sutrikęs ir kelia grėsmę gyvybei. Tuomet reikėtų skubiai kreiptis į greitosios pagalbos medikus.  
5. Laba diena, norėčiau sužinoti, ar gerėjant epidemiologinei situacijai jau planuojate atnaujinti pacientų lankymą Jūrininkų ligoninėje, bei kokios tam numatomos sąlygos. Konkrečiai domina reabilitacijos skyrius. Ačiū. - Renata.
AtsakymasKol šalyje galioja karantinas, pacientų lankymo tvarkos, bent kol kas peržiūrėti neketinama. Siekiant sumažinti riziką pacientams ir darbuotojams užsikrėsti koronavirusine infekcija, pacientų lankymas ligoninėje draudžiamas. Lankyti leidžiama tik terminalinės būklės pacientus, jei tam pritaria skyriaus vedėjas ir gydantis gydytojas. Daugiau informacijos rasite paspaudę ligoninės internetinės svetainės nuorodą: https://www.jurlig.lt/pacientams-ir-lankytojams/pacientu-lankymo-tvarka/
6. Prisiregistravau internetu tiesioginei konsultacijai pas kardiologą. Pasitikrinus laukiamų vizitų portale paaiškėjo,kad tai nuotolinė konsultacija. Kaip ji bus atliekama? Juk nuotoliniu būdu nei kardiogramos,nei echoskopijos neatliks. Ar yra galimybė vizitą perregistruoti į kontaktinę konsultaciją. Dėkoju. - SEVERINA KONSTANCIJA.
AtsakymasNuotolinė konsultacija yra populiari ir daugeliu atvejų pasiteisinanti konsultacijos forma. Jos metu, gydytojas paskambina pacientui ir bendrauja ne gyvai, o telefonu. Konsultacijos metu vadovaujamasi šeimos ar kito siunčiančio gydytojo siuntime nurodytais būtinų atliktų tyrimų duomenimis, taip pat subjektyviais paciento skundais. Įvertinus būklę, gali būti skiriamas gydymas, pakartotinė nuotolinė arba kontaktinė konsultacija. Pakeisti konsultacijų tipo ligoninė galimybės neturi. Pacientas turėtų atšaukti nuotolinę ir iš naujo registruotis tiesioginei konsultacijai. Esveikata sistemos, per kurią vyksta ir išankstinė registracija pas gydytojus, administruoja ne ligoninė.  
7. Kokie tyrimai ir testai reikalingi persirgus Covid-19 prieš guldant į ligoninę, ir kur jie nurodyti . Ačiū - Elena.
AtsakymasVadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, Klaipėdos jūrininkų ligoninė yra parengusi tvarkos aprašą, kuris numato, kad visiems, tiek planine, tiek skubos tvarką į ligoninę guldomiems pacientams yra atliekamas PGR testas. Kadangi yra nustatyta, kad tiek persirgęs, tiek paskiepytas žmogus gali būti korovaniruso nešiotojas ir užkrėsti kitus žmones, šis tyrimas gulantis į ligoninę atliekamas ir sirgusiems, ir skiepytiems asmenims. PRG testavimą organizuoja pati ligoninė. Gulantis į ligoninę planine tvarka, šis tyrimas neturi būti senesnis nei 72 val.
8. Sveiki, ar pas jus galima barokameros procedūra? - Gintarė.
AtsakymasTokios paslaugos ligoninėje neteikiamos.
9. Laba diena, kodėl negalima užsiregistruoti pas gydytoją skambinant telefonu? Aš nuolatos skambinau visą valandą ir tiktai pypsėjimas. Prašau, pasakykite, kaip prisiregistruoti pas kardiologą, jeigu niekas neatsako? - VIRGILIJUS.
AtsakymasApgailestaujame, dėl kilusių sunkumų. Greičiausiai skambinote pirmąją registracijos gegužės mėnesiui pas kardiologus dieną. Nors registruojama trimis telefonais, prisiskambinti išties gali būti sudėtinga, nes per dieną sistema registruoja per 20 tūkst. skambučių. Rekomenduojame registruoti elektroniniu būdu per esveikata sistemą.
10. Kaip patekti konsultacijai pas kardiologę L.Kaštanovą? Ar galima mokamai? - Aleksandras lisafajus.
AtsakymasŠiuo metu gydytoja L.Kaštanova Ambulatorinių konsultacijų skyriuje pacientų nekonsultuoja, gydo tik stacionaro pacientus.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-01-23 11:16:39