Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS – AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS BEI MOKYMAI JŪRININKAMS – TEIKIAMI ATSIŽVELGIANT Į VISAS SAM IR VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTŲ REKOMENDACIJAS IR LAIKANTIS GRIEŽTŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ DĖL COVID-19 PLITIMO.

LIGONINĖJE GALIOJA VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE ŠALYJE AR SAVIVALDYBĖJE YRA NUMATYTI DĖL KARANTINO AR EKSTREMALIOS SITUACIJOS.

LIGONINĖJE PACIENTŲ LANKYMAS GALIMAS TIK TURINTIEMS GALIMYBIŲ PASĄ, NEIGIAMĄ PGR TESTĄ BEI LAIKANTIS GRIEŽTŲ TAISYKLIŲ, KURIOS IŠSAMIAI APRAŠYTOS LIGONINĖS INTERNETINIAME PUSLAPYJE SKILTYJE "PACIENTŲ LANKYMO TVARKA" : https://www.jurlig.lt/pacientams-ir-lankytojams/pacientu-lankymo-tvarka/

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius

 
 

Medicininė reabilitacija– tai kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių taikymas siekiant maksimaliai atkurti ir sugrąžinti sutrikusias biosocialines (mobilumo, apsitarnavimo, kalbos ir kt.) funkcijas arba jas kompensuoti.

Medicininės reabilitacijos priemonių kompeksas pacientams parenkamas individualiai – gali būti taikoma fizioterapija, kineziterapija, ergoterapija, ortopedinių ir kompensacinių priemonių pritaikymas, psichologinė pagalba, gydymas vaistais, dieta, pacientų ir jų artimųjų mokymas ir kt.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje medicininės reabilitacijos paslaugos organizuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. Nr. V-50 „Dėl Medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo” ir 2015 m. liepos 24 d. Nr. V-889 „Dėl Medicininės reabilitacijos įstaigų (padalinių) veiklos specialiųjų reikalavimų aprašo patvirtinimo“ įsakymais, aktualiomis medicinos ir higienos normomis.

Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje teikiamos suaugusiųjų specializuotos stacionarinės ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugos.

Stacionarinės reabilitacijos paslaugos:

  • Reabilitacija III: nervų sistemos ligų, judamojo – atramos aparato ligų profiliai;
  • Reabilitacija II: nervų sistemos ligų, judamojo-atramos aparato ligų, kraujotakos sistemos ligų profiliai;
  • Pakartotinė reabilitacija.
  • Palaikomoji reabilitacija netaikoma.

Ambulatorinės reabilitacijos paslaugos:

  • Pirmas reabilitacijos etapas ir pavienės reabilitacinės priemonės;
  • Ambulatorinė reabilitacija II (nervų sistemos ligų, judamojo-atramos aparato ligų, kraujotakos sistemos ligų, virškinimo sistemos ligų, ginekologinių ligų, inkstų ligų).

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje paslaugas teikia aukštos kvalifikacijos specialistų komanda. Skyriuje taikomos ne tik klasikinės reabilitacijos programos, bet ir procedūros naujausia, inovatyvia bei interaktyvia medicinos įranga, didinančia pacientų motyvaciją ir reabilitacijos efektyvumą.

Stacionarinės reabilitacijos pacientams, turintiems judėjimo ir pusiausvyros sutrikimų, gali būti atliekamos procedūros pasitelkiant BIODEX pusiausvyros, TerapiMaster sistemas, THERA-trainer BALO, dinaminį laiptų, THERATrainer treniruoklius, veloergometrą, Cardiomed bėgimo takelį, Andago antžeminį eisenos treniravimo prietaisą arba bėginę lubinę kėlimo įrangą su svorio nukrovimo sistemomis. Pažintinių funkcijų lavinimui taikomos Rehacom ir Neuroforma reabilitacijos sistemos. Kalbos ir rijimo funkcijų diagostikai ir gydymui atliekamas rijimo funkcijos vertinimas RehaIngest aparatu, elektrostimuliacija VocaSTIM® aparatu.

Stacionariniams ir ambulatoriniams pacientams gali būti taikoma fizioterapija (elektros, lazerio, magneto, mikrobangų, ultragarso, poliarizuotos šviesos (Bioptron), šalčio terapija, inhaliacijos, perlinės vonios, povandeninis ir limfodrenažinis masažas).

Pacientams po persirgto galvos smegenų infarkto, turintiems ženkliai padidėjusį rankos raumenų tonusą – spastiką, atliekamos botulino toksino injekcijos.

Skyriuje mokamos paslaugos neteikiamos.

Ambulatoriškai teikiamų reabilitacijos paslaugų skyrimo tvarka

Stacionarinės reabilitacijos skyrimo tvarka

Siekiant išvengti koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo,  vandens procedūros šiuo metu neatliekamos.

Kontaktai

5 aukštas
(8 46) 491094
Vandens procedūros
(8 46) 491032

Skyriaus administracija

Nijolė Šostakienė

Skyriaus vedėja
(8 46) 491030

Elena Jankauskaitė

Skyriaus vyresnioji slaugytoja
(8 46) 491130

Skyriaus gydytojai ir specialistai

Daina Vaičiulienė

fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja
(8 46) 491017

Rimantas Irkinas

fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, Jūrininkų medicininės komisijos pirmininkas, vidaus ligų gydytojas
(8 46) 491017

Jūratė Gerdauskytė

fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja
(8 46) 491017

Vitalija Utkina

psichoterapeutė
(8 46) 491017

Roma Antanaitienė

logoterapeutė
(8 46) 491094

Valdas Jonelys

kineziterapeutas
(8 46) 491094

Jonas Tilvikas

kineziterapeutas
(8 46) 491032

Vaidas Petrulevičius

ergoterapeutas
(8 46) 491033

Eglė Ruzgienė

socialinė darbuotoja
(8 46) 491032

Paskutinį kartą atanujinta 2021-03-05 13:18:01