Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Į kovą su liga – atnaujintame skyriuje

VYT_9854  VYT_9867

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje – džiugios ir dar daugiau vilties teikiančios naujienos. Po renovacijos duris atvėrė Onkohematologijos skyrius, kuriame nuo šiol itin sunkiomis kraujo ligomis sergantys žmonės turės galimybę gydytis dar šiuolaikiškiau ir komfortiškiau.

Atnaujinimo laukė seniai

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga pasakojo, kad vieninteliame tokiame skyriuje Vakarų Lietuvoje ir viename iš trijų Lietuvoje remontas buvo būtinas. 21 metus veikiantis Onkohematologijos skyrius buvo vienas iš nedaugelio nerenovuotų ligoninėje.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė už savo lėšas atliko kapitalinį remontą, kuris, kartu su naujais baldais, atsiėjo 200 tūkst. eurų. J.Sąlygos teigimu, nuveikta daug: skyriuje pakeista šildymo sistema, pakabintos plaunamos lubos, greta kiekvienos palatos sumontuoti nauji sanitariniai mazgai ir dušo kabinos, išklotas tarketas, nupirkti nauji baldai, įrengtas modernus medikų postas.

30 lovų skyriuje teikiamos ilgalaikio ir dienos stacionaro paslaugos žmonėms, sergantiems įvairiomis kraujo ir krešėjimo ligomis. Nors kraujo ligos yra specifiškos, tačiau jos visos yra gydomos Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Didžiąją dalį pacientų čia sudaro sergantieji limfomomis, ūmiomis ir lėtinėmis leukemijomis.

Per metus ilgalaikiame stacionare padedama maždaug 1 tūkst., o dienos stacionare – iki 2 tūkst. 600 pacientų. Ligoniai gydomi ne tik chemoterapija, bet ir biologiniais, naujo veikimo mechanizmo preparatais, kurie padeda pasiekti geresnių gydymo rezultatų.

„Atidarytas renovuotas skyrius – ne tik džiugi naujiena mūsų pacientams, bet ir išskirtinė akimirka ligoninės darbuotojams, kurie pacientais pasirūpinti galės dar geriau. Džiugu, kad kraujo ligos Lietuvoje yra sėkmingai gydomos. Linkiu, kad jų remisijų mūsų ligoninėje būtų kuo daugiau“, – vylėsi J.Sąlyga, džiugia proga skyriaus darbuotojams padovanojęs vieną iš savo meninių fotografijų, kurių paroda šiomis dienomis papuošė įstaigos fojė.

Ligą sieja su viltimi

Geresnėmis sąlygomis, leisiančiomis padėti ligoniams, džiaugėsi ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės Onkohematologijos skyriaus vedėja Ligita Malciūtė.

„Ir dirbti, ir džiaugtis esame pripratę tyliai. Daugeliui žmonių onkohematologija asocijuojasi su kova su mirtimi ar net pačiu išėjimu iš šio pasaulio. Įsivaizduojama, kad kraujo ligos yra nepagydomos, o mes ligoniams tik padedame palengvinti kančias. Tačiau mes patys vilties matome daug ir onkohematologiją tapatiname su pergale prieš ligą“, – kalbėjo L.Malciūtė.

Anot jos, per pastaruosius 10 metų hematologija Lietuvoje žengė didelį žingsnį į priekį. Gydymo rezultatai šalyje tapo žymiai geresni ir pacientams teikiantys dar daugiau vilties.

„Tai įkvepia naujiems darbams. Žinoma, susiduriame ir su sunkumais. Hematologija yra turbūt brangiausia pasaulyje medicinos sritis. Daug kainuoja ne tik gydymas naujausiais vaistais, bet ir molekuliniai, genetiniai, imunohistocheminiai tyrimai“, – kalbėjo skyriaus vedėja.

Tačiau gydo ne tik vaistai, pacientams padeda ir juos supanti aplinka, šalia esantys žmonės. Dėl šios priežasties, L.Malciūtės teigimu, sergantiesiems kraujo ligomis buvo būtina sterili, švari ir higieniška aplinka.

„Renovacijos laukėme labai ilgai ir pagaliau turime tai, ką turime. Džiugu, kad ligoninės vadovybė sugebėjo atrasti remontui reikiamų lėšų“, – pabrėžė skyriaus vedėja.

Pasveikino pradininkas

Atnaujinto skyriaus atidarymas tapo švente ne tik gydytojams hematologams, bet ir visai Klaipėdos jūrininkų ligoninės bendruomenei, kurios nariai, nešini gėlėmis ir dovanomis, kolegoms negailėjo gražių sveikinimo žodžių.

Apžiūrėti atnaujinto Onkohematologijos skyriaus atvyko ir šios medicinos srities pradininkas uostamiestyje dr. Romualdas Jurgutis. Padedant šiam nusipelniusiam Lietuvos gydytojui, biomedicinos mokslų daktarui, šis skyrius savo veiklą pradėjo kartu su ligonine.

Atnaujintas patalpas pašventinęs Klaipėdos jūrininkų ligoninės kapelionas dr. Saulius Stumbra pabrėžė, kad būtent Onkohematologijos skyriuje jis mato daugiausia tikėjimo, vilties ir šviesos.

 

Dienraštis “Klaipėda”

Paskutinį kartą atanujinta 2015-07-22 16:08:55