Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Jūrininkų ligoninę ir vėl aplankė Gerumo angelas

ligonine1

Arūnas Sakalauskas ir Klaipėdos miesto ligoninės direktorius Jonas Sąlyga pristato Edvardo Malinausko kūrinį.

ligonine3

Po oficialios renginio dalies medikai iš arčiau apžiūrėjo menininkų dovanotus kūrinius.

 

Pasaulyje gerų žmonių yra absoliuti dauguma. Tačiau į pagalbą skuba tik tie, kurie neabejingi kito skausmui. Širdies menas suteikia sergančiam žmogui viltį pamatyti rytojų“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės kapelionas dr. Saulius Stumbra. Pagrindinis Advento popietės „Ant gerumo sparnų“ akcentas –  menininkų akcija, praturtinanti ligoninę išskirtiniais meno kūriniais. Ji jau organizuojama devynioliktus metus. Per 18 metų joje dalyvavo net 104 menininkai.

Popietėje dalyvavo ir savo paveikslą dovanojo šiemet tiesiai iš ligoninės palatos atėjusi šios kilnios akcijos sumanytoja bei pradininkė dailininkė Sofija Kanaverskytė.

Meno galerija turtėja

Šiuo metu, neskaičiuojant naujai dovanotųjų, ligoninės skyrius, palatas, kabinetus, fojė puošia jau daugiau nei 500 tapybos, grafikos darbų, skulptūrų. Juokaujama, kad Klaipėdos jūrininkų ligoninė yra labiausiai uostamiestyje lankoma meno galerija. Pasak Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininko Arūno Sakalausko, kitos tokios galerijos Klaipėdos mieste tikrai nėra. Dar tik planuojama atidaryti Klaipėdos krašto menininkų galeriją uostamiestyje, tačiau, kol tai taps realybe, prireiks, ko gero, ne vienerių metų. „Šiandien pas jus yra geriausi mūsų darbai, saugokite juos“, – sakė A. Sakalauskas, pradėdamas pristatyti menininkų ligoninei dovanojamus darbus. Į popietę susirinkę ligoninės darbuotojai pageidavo, kad tradiciškai būtų rodomas kiekvienas dovanojamas meno kūrinys ir įvardinamas jo autorius. Jie džiaugėsi kiekvienu darbu,  komentavo, ieškojo salėje autorių. Dovanotų paveikslų tematika labai įvairi – ir vos įžiūrimas karvės portretas, ir Romos vaizdas, ir jūra. „Deja, šventinis šurmulys mus, medikus, veja į palatas. Liga nesirenka laiko, nepaiso ir švenčių. Mūsų pacientams būtini ne tik vaistai ir medikų rūpestis. Norintiems greičiau pasveikti reikia peno sieliai ir gražios aplinkos. Dovanodami ligoninei savo darbus, menininkai prisideda prie paties humaniškiausio tikslo – žmogaus gydymo“, – kalbėjo Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Kad ligonis nusišypsotų

Dailininkas marinistas Edvardas Malinauskas nežino, kiek apskritai yra nutapęs paveikslų, neprisimena ir kiek nepakartojamų jūros vaizdų yra dovanojęs ligoninei. „Manau, kad  sveikstančiam žmogui labai reikia sielos atgaivos, kad jis galėtų nusišypsoti. Kai pamatėme, kaip gražiai ta ligoninė tvarkosi, visi noriai dalyvaujame akcijoje. Tikrai nedaug ligoninių, kurios rūpintųsi tokiais dalykais. Tarp jai dovanotų paveikslų yra įvairių įvairiausių. Aš dovanoju tik jūrą. Esu labai senas klaipėdietis, jūra yra manyje. Aš jos netapau, aš ją garbinu. Noriu ir kitiems parodyti, kokį mes turime grožį. Tai atgaiva sielai“, – sakė E. Malinauskas. Kilnioje ir gražioje misijoje dalyvavusiųjų nuotaiką praskaidrino puiki uostamiesčio jaunųjų violančelininkų dueto Tomo Mikalausko ir Karolio Vaičiulio virtuoziškai atliekama muzika. Vaikinų pasirodymas sulaukė ovacijų.

Pasirašyta nauja sutartis

Renginiui artėjant į pabaigą ir vėl tradiciškai pasirašyta Lietuvos dalininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės bendradarbiavimo sutartis.

Kitąmet akcija „Ant gerumo sparnų“ bus jubiliejinė ir minės 20-metį. Šia proga ligoninė žada išleisti albumą su ligoninei dovanotų darbų nuotraukomis. 2015-ųjų vasarį duris atvers ir ligoninės koplyčia, kurią gražina A. Sakalauskas. Beje, šiemet Klaipėdos jūrininkų ligoninės išleistą kalendorių puošia menininkų įstaigos 20-mečio proga nutapytos ligoninės vaizdas.

Menininkai pakviesti ir į pirmą kartą ligoninės istorijoje vidiniame kiemelyje vyksiančią kalėdinę misteriją, kurios metu po atviru dangumi giedos choras, bus vaišinamasi meduoliais etc. Misterija vyks pirmadienį, gruodžio 22 d., 17.30 val. Graži menininkų, medikų ir ligonių draugystė tęsis ir kitais metais.

Geriausia Lietuvoje

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje šiuo metu dirba 1256 darbuotojai. Šiemet joje buvo gydoma apie 21 tūkst. ligonių, suteikta 145 tūkst. konsultacijų. Ligoninės kolektyvą džiugina tai, kad Klaipėdos jūrininkų ligoninė, šiemet balandį atšventusi 20 metų veiklos jubiliejų, pagal Sveikatos apsaugos ministerijos reitingus pripažinta geriausia ligonine Lietuvoje. Artėjant Kalėdoms ligoninės kolektyvas sulaukė ir šalies premjero Algirdo Butkevičiaus padėkos už antikorupcinės veiklos iniciatyvas. „Mums sekasi siekiant gero gydymo, gero slaugymo“, – sako ligoninės vadovas Jonas Sąlyga.

 

„Vakarų ekspresas“

 

 

Paskutinį kartą atanujinta 2014-12-22 08:27:45