Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Jūrininkų ligoninė sužavėjo garsų muzikantą

Iš kairės: vyriausioji slaugytoja Natalija Kuchareva, gydytojas nefrologas Mindaugas Diržinauskis, ligoninės pacientas vargonininkas Garis Grodbergas ir Jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga.

Iš kairės: vyriausioji slaugytoja Natalija Kuchareva, gydytojas nefrologas Mindaugas Diržinauskis, ligoninės pacientas vargonininkas Garis Grodbergas ir Jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga.

Netrukus dvidešimtmetį švęsianti Klaipėdos jūrininkų ligoninė – prieglobstis ir išsigelbėjimas ne tik mūsų krašto, bet ir visos Lietuvos pacientams. Daugelis skyrių, teikiančių neatidėliotiną pagalbą, čia veikia nuo pat pradžios. Dvidešimtuosius metus skaičiuoja ir ligoninės Nefrologijos ir dializių skyrius, kuriame sudėtingos procedūros atliekamos gausybei pacientų, tarp kurių ne tik klaipėdiečiai, bet ir miesto svečiai. Vienas iš tokių – garsus Maskvos filharmonijos vargonininkas Garis Grodbergas (Garry Grodberg).

„Dar ir dabar puikiai atsimenu, kaip prieš dvidešimtmetį neseniai įsikūrusioje mūsų ligoninėje atsirado Nefrologijos ir dializių skyrius. Klaipėdos krašto pacientai, kurie sirgo inkstų ligomis ir jiems reikėjo stacionaraus gydymo ar hemodializės, iki tol turėjo važiuoti į Vilnių ar Kauną. Vienas klaipėdietis pacientas, kuriam ši procedūra buvo būtina, kreipėsi į tuometinį miesto Tarybos pirmininką Vytautą Čepą su prašymu pasirūpinti tokio pobūdžio uostamiesčio pacientais. V. Čepas šį prašymą perdavė man. Dar iki dabar turiu paciento siųstą raštą“, – prisiminimais dalinosi Jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga.

 

Šiuo metu Jūrininkų ligoninėje yra 10 naujausias gydymo  tendencijas atitinkančių dializės aparatų. Nefrologijos ir dializių  skyrius kasmet priima apie 4 tūkst. pacientų.

Šiuo metu Jūrininkų ligoninėje yra 10 naujausias gydymo tendencijas atitinkančių dializės aparatų. Nefrologijos ir dializių skyrius kasmet priima apie 4 tūkst. pacientų.

Šiuo metu skyriaus vairą valdantis gydytojas nefrologas Mindaugas Diržinauskis prisiminė, jog Jūrininkų ligoninė buvo pirmoji Klaipėdoje savarankiškai įsigijusi tuo metu naujausius dializės aparatus. Jų buvo du. Šiuo metu Jūrininkų ligoninėje yra 10 naujausias gydymo tendencijas atitinkančių dializės aparatų. Tiesa, nepaisant to, jog aparatų ligoninėje padaugėjo penkis kartus, pacientų skaičius išaugo dar labiau. Šiuo metu Jūrininkų ligoninė per metus priima apie 4 tūkst. pacientų, kuriems reikalinga hemodializė. Per savaitę tokių asmenų Nefrologijos ir dializių skyriuje apsilanko apie 100.

Su pacientais susidraugauja

„Tačiau mes pacientų kruopščiai neskaičiuojame. Procedūrų padarome tiek, kiek reikia. Per 20 metų dializės paslaugų skaičius išaugo apie 20 kartų. Mūsų ligoninė dirba su pačiais sunkiausiais pacientais. Jie suvažiuoja ne tik iš Vakarų krašto, bet ir iš visos Lietuvos. Galime drąsiai sakyti, jog esame pats geriausias tokio pobūdžio skyrius mūsų krašte“, – pabrėžė M. Diržinauskis.

Jūrininkų ligoninės Nefrologijos ir dializių skyriuje gydomi pacientai tiek su pirminiais, tiek su antriniais inkstų susirgimais. Medikai džiaugiasi, jog palyginus su darbo pradžia gerokai sumažėjo jaunų pacientų skaičius. To priežastis – medicinos progresas, kuris leidžia inkstams pakenkti galinčius susirgimus diagnozuoti ir išgydyti gerokai anksčiau.

Iš kairės: gydytojas nefrologas Mindaugas Diržinauskis,  gydytoja nefrologė Vilija Deimantavičienė, bendrosios praktikos  slaugytoja Edita Pračkina, bendrosios praktikos slaugytoja Virginija  Simaitytė, vyriausioji slaugytoja Natalija Kuchareva ir bendrosios  praktikos slaugytoja Emilija Maulienė.

Iš kairės: gydytojas nefrologas Mindaugas Diržinauskis, gydytoja nefrologė Vilija Deimantavičienė, bendrosios praktikos slaugytoja Edita Pračkina, bendrosios praktikos slaugytoja Virginija Simaitytė, vyriausioji slaugytoja Natalija Kuchareva ir bendrosios praktikos slaugytoja Emilija Maulienė.

„Hemodializė – sudėtinga procedūra. Inkstai – organas, atliekantis daugybę už įvairias organizmo reakcijas atsakingų funkcijų. Hemodializės metu per pusiau pralaidžią membraną iš vienos pusės teka kraujas, iš kitos – dializuojantis skystis, per kurį iš organizmo pašalinami šlakai. Šią procedūrą pacientams atliekame 2-3 kartus per savaitę tol, kol jie sulaukia transplantacijos, arba tol, kol yra gyvi“, – pasakojo M. Diržinauskis.

Ligoninės vyriausioji slaugytoja Natalija Kuchareva pasakojo, jog Nefrologijos ir dializių skyriuje vis dar yra pacientų, kurie čia gydosi nuo pat skyriaus įkūrimo pradžios. Skyriaus personalas per 20-metį taip pat beveik nesikeitė.

„Džiaugiamės, kad vadovybė leidžia daryti viską, kas yra geriausia mūsų pacientams. Jiems parūpinama moderniausia įranga, sudaromos palankiausios gydymosi sąlygos. Procedūras atliekame ir šeštadieniais, jei reikia – net sekmadieniais ir švenčių dienomis. Su pacientais esame susidraugavę. Kartu liūdime ir džiaugiamės. Džiugu, kad mūsų sąlygos tinka ne tik visos Lietuvos, bet ir užsienio pacientams. Ypač tai jaučiame vasarą, kai poilsiauti į pajūrį sutraukia galybė svečių. Tuos, kuriems reikalinga hemodializė, mes visada mielai priimame. Mūsų gydymas nemokamas ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos pacientams“, – pasakojo N. Kuchareva.

Liko sužavėtas

Šią vasarą Jūrininkų ligoninės Nefrologijos ir dializių skyriuje gydėsi ir garsus muzikantas, Maskvos filharmonijos vyriausiasis vargonininkas Garis Grodbergas, atvykęs į šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios vargonų inauguracijos šventę.

„Man teko ši nelaimė sirgti tokia liga, kuri reikalauja atlikti hemodializę. Gydžiausi įvairiose pasaulio ligoninėse. Šįkart apsilankęs savo gimtojoje Klaipėdoje atsidūriau Jūrininkų ligoninėje. Turiu pasakyti, kad buvau sužavėtas šios ligoninės Nefrologijos ir dializių skyriaus atmosfera. Galiu savo įspūdžius palyginti su kitomis ligoninėmis. Požiūris į pacientą čia liudija apie itin aukštą medicinos lygį. Galima kalbėti ne tik apie šios ligoninės, bet ir apie visos Lietuvos mediciną. Šios ligoninės personalas formuoja itin palankų požiūrį“, – „Vakarų ekspresui“ pasakojo G. Grodbergas.

Maestro teigė pamilęs visą Jūrininkų ligoninės Nefrologijos ir dializių skyriaus personalą ir nė karto nepasigailėjęs, jog paragintas draugų ir pats susirinkęs informacijos apie šią ligoninę, pasirinko gydytis būtent joje.

„Galima kalbėti ne tik apie puikią atmosferą, bet ir apie gydymo bei aparatūros kokybę. Hemodializės aparatai čia veikia tyliai ir leidžia gydytis ramiai, ne taip, kaip kitose ligoninėse. Aš esu muzikantas, todėl viską priimu labai jautriai. Visada sakiau ir sakysiu, kad medicina – ne tik procedūros ir vaistai. Tai kartu ir dvasiniai momentai. Lietuvos medicina tikrai gali neraudonuoti, nes Klaipėdos jūrininkų ligoninė formuoja puikų jos įvaizdį“, – sakė G. Grodbergas.

Informacijos šaltinis: VE
Fotografas: Eimantas CHACHLOVAS

Paskutinį kartą atanujinta 2014-04-28 16:16:01