Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Jūrininkų ligoninėje atnaujintas Onkohematologijos skyrius

DSC_4485  DSC_4545

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje duris atvėrė renovuotas Onkohematologijos skyrius. Tai buvo vienas iš nedaugelio skyrių, nerenovuotų nuo ligoninės atidarymo, todėl permainos čia – akivaizdžios. Šviesiame, jaukiame ir šiuolaikiškame skyriuje ligoniams, sergantiems sunkiomis ligomis, sudarytos dar geresnės sąlygos sveikti.

Daugiau nei 200 tūkst. eurų kainavusios renovacijos metu prie palatų įrengti sanitariniai kambariai su dušo kabinomis, atnaujinta šildymo, įrengta oro kondicionavimo sistemos, pakeista elektros instaliacija, radiatoriai, išklotas tarketas, sumontuotos pakabinamosios lubos, kurias galima plauti. Darbuotojams įrengtas šiuolaikiškas budėjimo postas, palatose – moderni personalo iškvietimo sistema, pakeisti baldai.

“Padarėme viską, ką galėjome”, – sakė ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Daug pacientų

Atnaujinto Onkohematologijos skyriaus atidarymas tapo švente ne tik pacientams, bet ir ligoninėms darbuotojams, kuriems bus žymiai lengviau gydyti ir slaugyti čia patekusius pacientus.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Onkohematologijos skyrius – vienas iš trijų tokių Lietuvoje ir vienintelis Vakarų Lietuvoje, tad čia gydosi išties nemažai pacientų.

“Skyriuje yra 30 lovų, iš kurių 5 skirtos dienos stacionaro, 25 – aktyvaus gydymo pacientams. Per metus intensyvios priežiūros palatose gydome apie 1 tūkst., o dienos stacionare – iki 2 tūkst. 600 pacientų”, – sakė J. Sąlyga.

Jūrininkų ligoninės Onkohematologijos skyriuje gydomos visos kraujo ligos, tarp kurių dažniausios – leukemija, limfoma, mielominė liga, kraujo krešėjimo sutrikimai.

Dirba tyliai

Skyriaus vedėja Ligita Malciūtė sakė, kad darbuotojai yra pripratę dirbti ir džiaugtis tyliai.

“Daugeliui žmonių žodis “onkohematologija”, neslėpsiu, ir kai kuriems mūsų kolegoms, asocijuojasi su žodžiu “mirtis”, kova su mirtimi. Dauguma galvoja, kad šios ligos yra beviltiškos, o mes tik padedame žmonėms išeiti, palengviname jų kančias, pagražiname paskutines dienas, kad vilties mūsų darbe mažai. Tačiau mes vilties matome labai daug. Mums žodis “onkohematologija” asocijuojasi su žodžiais “kova” ir “pergalė”, – kalbėjo L. Malciūtė.

Pasak jos, per pastaruosius 10-15 metų Lietuvos hematologija žengė labai didelį žingsnį į priekį, ryškiai pagerėjo gydymo rezultatai, medikus džiugina augantys išgyvenamumo ir remisijos rodikliai. Skyriaus vedėjos teigimu, to pasiekti yra nelengva, bet tai įkvepia tolesniems darbams.

“Hematologija yra bene brangiausia pasaulyje medicinos sritis. Brangus ne tik gydymas, vaistai, bet ir molekuliniai, genetiniai, imunohistocheminiai tyrimai. Reikia pripažinti, kad gydo ne tik tai, bet ir aplinka, kurioje pacientai sveiksta, bei žmonės”, – renovacijos reikšmę pabrėžė L. Malciūtė.

Suteikia vilties

Onkohematologijos skyriaus vedėja neslėpė, kad šios renovacijos skyriaus darbuotojai laukė ne vienerius metus, bet pripažino, jog kartais verta palaukti ilgiau.

“Šiandien turime tai, kas geriausia. Džiaugiamės atnaujintu skyriumi, nes mūsų pacientams labai reikalinga švari, sterili aplinka – po procedūrų daugumos jų imunitetas pasidaro kaip neišnešiotų naujagimių, jie labai silpni. Labai noriu padėkoti ligoninės vadovybei ir asmeniškai direktoriui, kad sunkiu Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai metu sugebėjo atrasti lėšų padaryti šitą didelį darbą”, – sakė L. Malciūtė.

Hematologijos pradininku Klaipėdos apskrityje laikomas ilgametis Jūrininkų ligoninės gydytojas dr. Romualdas Jurgutis, apsilankęs naujojo skyriaus atidaryme, prisiminė, kad darbo pradžioje teko stažuotis pas kolegas Vilniuje ir Kaune, o šiandien klaipėdiečiai niekuo jiems nebenusileidžia. Į Vilnių pacientai vyksta nebent dėl kaulų čiulpų transplantacijos.

Naująjį skyrių pašventinęs ligoninės kapelionas Saulius Stumbra teigė, kad, nepaisant sunkių ligų, čia besigydantys žmonės nepraradę vilties.

“Kiekvienos įkurtuvės yra džiugios. Ateiti į tokius šviesius namus, manau, yra džiugu ir gera ne tik darbuotojams, bet ir tam, kuris čia patenka prispaustas bėdelės. Galiu paliudyti, kad tikrai dažnai tenka čia apsilankyti ir matyti net ir labai sunkaus ligonio akyse viltį. Šiame skyriuje tikėjimo ir meilės dėka labiausiai suklesti vilties dovana. Linkiu visiems šiame skyriuje būti vilties žmonėmis”, – kalbėjo kapelionas.

Dabar neatnaujintas Jūrininkų ligoninėje liko tik Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, tačiau, J. Sąlygos teigimu, jo remonto ketinama imtis kitais metais.

 

Dienraštis „ Vakarų ekspresas“

Paskutinį kartą atanujinta 2015-07-22 15:43:10