Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS – AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS BEI MOKYMAI JŪRININKAMS – TEIKIAMI ATSIŽVELGIANT Į VISAS SAM IR VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTŲ REKOMENDACIJAS IR LAIKANTIS GRIEŽTŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ DĖL COVID-19 PLITIMO.

LIGONINĖJE GALIOJA VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE ŠALYJE AR SAVIVALDYBĖJE YRA NUMATYTI DĖL KARANTINO AR EKSTREMALIOS SITUACIJOS.

LIGONINĖJE PACIENTŲ LANKYMAS DRAUDŽIAMAS, IŠSKYRUS TERMINALINĖS BŪKLĖS PACIENTUS. NUTRAUKTOS VISOS VANDENS PROCEDŪROS FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS SKYRIAUS PACIENTAMS.

Kepenų tyrimams – moderni įranga

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Diagnostikos skyriuje kepenų audinio elastingumo tyrimai atliekami neinvaziniu būdu – elastografu „Fibroscan“.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės pacientams kepenų pažeidimo laipsnis ir ligos nustatomi naujovišku būdu. Įstaiga pirmoji ir šiuo metu vienintelė visoje Vakarų Lietuvoje kepenų ligų diagnostikai taiko itin modernų prietaisą “Fibroscan”.

Vieninteliai Klaipėdoje

Praėjusiais metais Klaipėdos jūrininkų ligoninės Diagnositkos skyrius įsigijo elastografą “Fibroscan”, skirtą kepenų ligų tyrimams. Jo veikimas pagrįstas naujausiomis technologijomis ir leidžia įstaigos pacientams išvengti intervencinės procedūros – kepenų biopsijos.Tokie modernūs aparatai Lietuvoje tėra vos keturi – du Vilniuje, po vieną Kauno bei Klaipėdos ligoninėse.

“Mūsų šalyje tokių prietaisų nėra daug, tačiau kitose pasaulio šalyse šis prancūzų sukurtas aparatas gerai žinomas ir naudojamas. “Fibroscan” leidžia įvertinti kepenų fibrozės lygį, kas, populiariai tariant, reiškia kepenų surandėjimo, raukšlėjimosi procesą”, – aiškino šiuo aparatu tiriantis Klaipėdos jūrininkų ligoninės Diagnostikos skyriaus vedėjas Giedrius Šimulionis.

Dauguma lėtinių kepenų ligų gali progresuoti į kepenų cirozę. Pastaroji paprastai siejama su nesaikingu alkoholio, medikamentų vartojimu. Kepenų cirozę sukelti gali ir įvairūs virusai, tarp jų – hepatitai B, C, kurie paspartina kepenų senėjimo procesą.

Todėl minėtais virusais užsikrėtusiam, net ir jaunam žmogui, didėja rizika po 10–15 metų susirgti kepenų ciroze.

“Pacientai gali susidraugauti su virusiniais hepatitais B, C ir nugyventi visą likusį gyvenimą be didesnės jų įtakos savijautai. Tačiau neretais atvejais būna ir taip, kad hepatitai labai greitai progresuoja. Būtent todėl yra svarbu laikas nuo laiko atlikti kepenų audinio elastingumo tyrimus ir nustatyti pokyčius kepenyse”, – pasakojo G.Šimulionis.

Pacientai išvengia invazijos

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Diagnostikos skyriuje gydomi žmonės, sergantys plaučių, virškinimo sistemos, sąnarių ir kaulų – raumenų ligomis.

Medikai naudojasi rentgeno, ultragarso, biopsijos (raumenų, kepenų) tyrimais, atlieka bronchoskopijas, funkcinius kvėpavimo mėginius, pleuros, ascito punkcijas, taip pat jau kuris laikas kepenų ligų diagnostikai taikomas ir modernus prietaisas “Fibroscan”.

“Prieš įsigyjant aparatą pokyčius kepenyse būdavo galima nustatyti tik biopsiniu tyrimu, kuris išlieka itin tiksliu ir svarbiu tyrimo metodu. Tačiau ne visada galima ir būtina jį atlikti. Kiekviena intervencija į paciento kūną yra rizikinga. Maža to, žmogus jaučia baimę, atsiranda įvairūs psichologiniai barjerai, todėl medicinos atstovai visuomet ieško lengvesnio ir patogesnio kelio”, – atkreipė dėmesį gydytojas gastroenterologas G.Šimulionis.

Atliekant kepenų audinio diagnostinius tyrimus “Fibroscan” prietaisu, gauti duomenys apibūdina kepenų standumą: kuo kietesnės kepenys, tai yra kuo labiau išplitusi fibrozė, tuo greičiau sklinda banga.

Modernia įranga galima sekti lėtinių kepenų ligų eigą bei kepenų pažeidimo laipsnį.

Palengvina procedūras

Tyrimas elastografu, pasak specialistų, sumažina kepenų tyrimo riziką, palengvina procedūrą, pacientui užtikrina komfortą bei saugumą, yra informatyvus ir greitas pagalbininkas gydytojams. Pats tyrimas trunka apie dešimt minučių ir yra neskausmingas, jam nereikia specialiai ruoštis.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Diagnostikos skyriaus vedėjas G.Šimulionis priminė, kad žmogui senstant, pagrindiniai organai, tarp jų – ir kepenys keičiasi, standėja, todėl didėja tikimybė susirgti įvairiomis kepenų ligomis.

Jei kepenų randėjimo procesas vyksta labai greitai, šis gyvybiškai svarbus organas neatlieka būtinų organizmui veiksmų ir pacientui nedelsiant turi būti taikomas gydymas.

 

Dienraštis “Klaipėda”

Paskutinį kartą atanujinta 2017-04-19 11:43:28