Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖJE MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGOS – AMBULATORINĖS KONSULTACIJOS, PLANINĖ HOSPITALIZACIJA, AMBULATORINĖ REABILITACIJA, MEDICINOS KOMISIJA JŪRININKAMS BEI MOKYMAI JŪRININKAMS – TEIKIAMI ATSIŽVELGIANT Į VISAS SAM IR VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTŲ REKOMENDACIJAS IR LAIKANTIS GRIEŽTŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ DĖL COVID-19 PLITIMO.

LIGONINĖJE GALIOJA VISI ĮSAKYMAI, TVARKOS IR RIBOJIMAI, KURIE ŠALYJE AR SAVIVALDYBĖJE YRA NUMATYTI DĖL KARANTINO AR EKSTREMALIOS SITUACIJOS.

LIGONINĖJE PACIENTŲ LANKYMAS DRAUDŽIAMAS, IŠSKYRUS TERMINALINĖS BŪKLĖS PACIENTUS. NUTRAUKTOS VISOS VANDENS PROCEDŪROS FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS SKYRIAUS PACIENTAMS.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės departamentuose – pacientai iš visos Lietuvos

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVykdoma sveikatos apsaugos reforma turi ir ryškių pliusų. Akivaizdus to pavyzdys – efektyviai dirbantys Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos ir Švėkšnos psichiatrijos departamentai. Mat pastarosios gydymo įstaigos po prisijungimo prie Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios daugiaprofilinės ligoninės sustiprėjo ir nuolat atsinaujina, o teikiamomis paslaugomis yra patrauklios pacientams iš visos Lietuvos.

Palangos departamentas
Pacientų netrūksta visus metus 
Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėją laikinai pavaduojanti Bendrosios terapijos skyriaus vedėja Laimutė Ežerinskienė pažymi, kad laiku pradėtos pertvarkos dėka kurorto ligoninė ne tik išgyveno, bet ir sustiprėjo. “Buvo panaikinti tie skyriai, kuriuose trūkdavo pacientų. Rajoninio lygio ligoninei ne tik netikslinga, bet ir neracionalu teikti daugiaprofilines paslaugas, kurias sergantieji gauna didžiųjų miestų stacionariose gydymo įstaigose. Palangos departamente yra labai reikalingas 71 lovos Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius, kuriame teikiamos ir paliatyvios medicinos paslaugos. Įkūrus skyrių, kur visose palatose yra san. mazgai, slaugos paslaugas teikėme tik palangiškiams, o dabar jau kelerius metus mums deleguota funkcija aptarnauti ir Klaipėdos miesto gyventojus. Į Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių patenka ypač sunkūs ligoniai, kurių gydymas ir priežiūra tęsiasi iki 120-ies dienų. Esant būtinybei, šis terminas pratęsiamas.” Vasarą palangiškiams medikams, nepriklausomai nuo oro sąlygų, karštymetis. “Daug poilsiautojų pagalbos prireikia dėl sutrikusio širdies ritmo, padidėjusio arterinio kraujo spaudimo, nestabilios krūtinės anginos, pulmonologinių ligų paūmėjimo ir kt. Sezono metu darbo turime į valias, tačiau pacientų netrūksta ir kitais metų laikais. Mūsų gydymo įstaiga glaudžiai bendradarbiauja su kurorte esančiais reabilitacijos centrais. Paūmėjus būklei pacientai iš sanatorijų yra siunčiami pas mus”, – pasakojo vidaus ligų gydytoja L.Ežerinskienė, turinti ir reanimatologės-anesteziologės licenciją.

Visi būtiniausi skyriai Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente funkcionuoja visi būtiniausi skyriai. Prieš kelerius metus modernizuotas ir visa reikiama įranga aprūpintas Intensyviosios terapijos skyrius, į kurį patenka sunkiai sergantys ligoniai. “Prie kiekvienos lovos sumontuoti paciento būklės stebėjimo monitoriai. Skyrius pilnai aprūpintas stacionariais vaistų dozatoriais. Gelbstint paciento gyvybę specialiai įrengtos reanimacinės vietos su šiuolaikiškais dirbtiniais plaučių ventiliacijos aparatais, defibriliatoriais. Dauguma pacientų, kuriems prireikia intensyvaus terapinio gydymo, serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Būklei stabilizavus ligoniai greitosios pagalbos automobiliu arba reanimobiliu yra pervežami į Klaipėdos jūrininkų ligoninės specializuotus skyrius”, – aiškino L.Ežerinskienė.
Palangos departamento Ambulatoriniame-konsultaciniame skyriuje palangiškių ir poilsiautojų patogumui dirba reikalingiausių sričių specialistai: kardiologas, neurologas, reabilitologas, oftalmologas, endokrinologas, radiologas, echoskopuotojas, endoskopuotojas ir kt. Kasmet įvairaus profilio specialistai konsultuoja apie 18 tūkst. pacientų, o pernai – 18 500.
Turi greitosios pagalbos tarnybą Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentas turi ir Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybą. Tuo negali pasigirti nė viena rajoninė ligoninė. Dėl iškvietimų gausos vasarą eksploatuojami visi keturi greitosios pagalbos automobiliai. Pasak GMP tarnybos vadovės Juditos Tučkienės, per parą sulaukiama 50-60 iškvietimų. “Šis skaičius svyruoja, kartais iškvietimų būna net iki 80-ies. Savaitgaliais Palangoje ypač gausu renginių, tad iš anksto ruošiamės pacientų srautui.”
Kadangi vasaros sezono metu į Palangos departamentą dėl įvairių sveikatos sutrikimų atvežama nemažai vaikų, yra ir budintis pediatras. Palangos departamente iš ES struktūrinių fondų lėšų netrukus bus pradėta vykdyti programa Priėmimo ir skubios pagalbos skyriui atnaujinti ir praplėsti. Mat dabar medikams pacientus tenka priimti patalpose, kur šiek tiek trūksta erdvės. Pasak ilgamečių darbuotojų, Palangos ligoninė, tapusi Klaipėdos jūrininkų ligoninės departamentu, atgijo: ženkliai pagerėjo ir darbo sąlygos, kolektyve sveika atmosfera, dėl teikiamų paslaugų nėra pacientų skundų.
“Medikai daro stebuklus” Palangos departamento Bendrosios terapijos skyriuje besigydanti pensininkė Vitalija Knižnikovienė – vilnietė. “Atvykau į Palangą poilsiauti, tačiau sušlubavo sveikata. Mat prieš du mėnesius patyriau insultą. Palangiškai medikai antrą gyvenimą dovanojo. O mano vyrą ant kojų pastatė Klaipėdos jūrininkų ligoninės specialistai – jis dabar gydymą tęsia Palangos reabilitacijos centre”, – širdingai medikams dėkoja Operos ir baleto teatre režisieriaus padėjėja dirbusi ir pati dainavusi moteris. Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje dirbanti slaugytoja Elvyra Kaklienė kiekvienam ligoniui skiria daug dėmesio. “Norint čia dirbti, pirmiausia reikia mylėti seną, sergantį žmogų ir turėti daug kantrybės jį prižiūrint. Ligoniukai priklausomi nuo slaugytojų, dauguma jų negali patys apsitarnauti. Visko būna – ir ašaros nurieda, žvelgiant į bejėgius senukus. Džiaugiamės galėdami jiems padėti, duoti šilumos, meilės”, – kalbėjo E.Kaklienė.

“Tik geri atsiliepimai”
Palangos meras Šarūnas Vaitkus: 
– 2004 m. Palangos ligoninę prijungus prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės, ši kurorto gydymo įstaiga jau pirmaisiais metais akivaizdžiai sustiprėjo. O ir Palangos savivaldybei nukrito didžiulė našta. Nebeturime problemų dėl šios gydymo įstaigos. Tiek iš palangiškių, tiek iš poilsiautojų gauname gerų atsiliepimų apie Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente teikiamas paslaugas, aukštą bendravimo kultūrą su pacientais. Palangos departamente dirbantys medikai paslaugas teikia per 16 tūkst. palangiškių. Specialistų skaičiavimais, vasaros sezono metu į mūsų kurortą suvažiuoja arti 400 tūkst. poilsiautojų. Palangos savivaldybė neliko nuošaly, per įvairias programas paremia kurorto gydymo įstaigą. Patyrus traumą ar sutrikus sveikatai, visą būtinąją pagalbą pacientai gauna vietoje ir apskritą parą. Prireikus aukštesnio lygio paslaugų sergantieji greitosios pagalbos automobiliu nedelsiant yra vežami į Klaipėdos jūrininkų ligoninę, o rimtai sunegalavę mažieji pacientai – į uostamiesčio Vaikų ligoninę. Palangos departamentas – idealus rajoninės ligoninės modelis. Manau, kad mažosios ligoninės turėtų būti prijungtos prie didžiųjų miesto stacionarių gydymo įstaigų, kur koncentruojama moderniausia medicinos įranga, įsisavinamos naujausios operacijų technologijos, dirba aukščiausio lygio specialistai. Atstumas nuo Palangos iki Klaipėdos – vos 25 kilometrai. Prireikus, per 20 minučių ligonis su greitąja nuvežamas į respublikinio lygio paslaugas teikiančią daugiaprofilinę Klaipėdos jūrininkų ligoninę.

—————————————————————————————————————-

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Švėkšnos psichiatrijos departamentas

Nauja paslauga “Švėkšnos psichiatrijos ligoninei tapus Klaipėdos jūrininkų ligoninės, teikiančios ne tik aukščiausio lygio paslaugas, bet ir ypatingą dėmesį skiriančios edukacijai, departamentu – specializuota gydymo įstaiga sustiprėjo, atsirado naujų galimybių”, – teigia Švėkšnos psichiatrijos departamento vedėjas Artūras Mažrimas. Nuo praėjusių metų rudens pradėta teikti visiškai nauja paslauga, kuri per trumpą laiką tapo paklausia. “Pasirašomos trišalės sutartys dėl ilgalaikės socialinės globos tarp konkrečios savivaldybės, Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir paties paciento. Šiuo metu Švėkšnos psichiatrijos departamente turime 15 tokių pacientų iš įvairių Lietuvos vietų: Vilniaus rajono, Kauno, Mažeikių, Tauragės ir kt. Ilgalaikė socialinė globa yra skiriama ne tik sergantiesiems priklausomybės ligomis, bet ir turintiesiems psichikos sveikatos sutrikimų”, – apie teikiamą naują paslaugą pasakojo A.Mažrimas. Pasirašius trišalę sutartį ilgalaikė socialinė globa paskirta invalido vežimėlyje sėdinčiam Vytautui Vaitkevičiui (60 m.), gyvenančiam Klaipėdos rajone. Vyriškis yra priklausomas nuo alkoholio. “Kojos neataugs, tačiau turiu viltį pasveikti – gyventi blaivybėje. Atsitiesti padeda su manimi kasdien bendraujantys psichologai, socialiniai darbuotojai. Čia rūpinamasi pacientų užimtumu. Biblioteka yra, knygas pradėjau skaityti. Meldžiuosi kiekvieną rytą, kad duotų stiprybės, išminties, kad vėl gerti nepradėčiau. Sunku, tačiau atsilaikau, – pasakojo vyras, alkoholį pradėjęs vartoti dar būdamas vaikas. Švėkšnos psichiatrijos departamente dirba stipri profesionalų komanda – pradedant psichiatrais ir baigiant sanitarais. “Darbuotojų kaita nežymi – pas mus dirba didžiulę patirtį turintys specialistai, kuriais pasitiki ir pacientai, ir jų artimieji. Yra gydytojai psichiatrai, psichologai, socialiniai darbuotojai, slaugytojos, sanitarai ir kitas aptarnaujantis personalas. Vienu metu gydomi apie 240 pacientų, per metus – arti 3 tūkst. Reikia turėti omenyje, kad pas mus patenkantys pacientai serga sunkiomis ligomis, tad prireikia ilgesnio stacionaraus gydymo. Paūmėjus ligai, pacientai sugrįžta. Jie galėtų rinktis kitą gydymo įstaigą, tačiau vėl atvyksta pas mus. Tai yra geriausias mūsų teikiamų paslaugų įvertinimas”, – teigė Švėkšnos psichiatrijos departamento vedėjas.
Pacientai jaučiasi saugūs “11 metų dirbu šioje gydymo įstaigoje, vyriausiosios slaugytojos pareigose – nuo šių metų birželio 1-osios. Pertvarka, tai yra prisijungimas prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės davė daug teigiamų pokyčių. Pirma, atsidarė naujas 30-ies lovų skyrius. Kolektyvas pasipildė gydytojais psichiatrais, socialiniais darbuotojais. O tai leidžia teikti dar geresnes sveikatos priežiūros paslaugas, efektyviau padėti sergantiesiems sunkiomis ligomis. Pacientams dukart per mėnesį organizuojami įvairūs renginiai. Šį mėnesį vyko sporto šventė. Neseniai koncertavo Klaipėdos aklųjų kolektyvas.
Pagražėjo ir ligoninės aplinka, turime net Išminties alėją, kurią patys padarėme, panaudoję per audrą išvirtusių medžių šakas. Jau atliktas dalies ligoninės patalpų remontas. Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausiojo gydytojo Jono Sąlygos iniciatyva pernai uostamiesčio menininkai Švėkšnos psichiatrijos departamente surengė vasaros plenerą. Profesionalūs dailininkai tapė sykiu su pacientais, atskleisdami jų meninius sugebėjimus. Tapus Klaipėdos jūrininkų ligoninės departamentu susitaupė ir administravimo išlaidos, buhalterijos neliko, vaistams gerokai mažiau pinigų išleidžiama, nes medikamentai perkami centralizuotai. Po restruktūrizavimo buvo padidinti darbuotojų atlyginimai. Ligoninės vadovybė slaugytojas skatina tobulėti, siekti aukštojo mokslo. Tai yra rimta motyvacija geriems darbams. Mūsų pacientai ypatingi. Juos gydome ne vien vaistais, bet ir žodžiais, nuolat rodomu dėmesiu. Pacientai mus laiko draugais, todėl ligai paūmėjus sugrįžta, nes žino, kad čia bus saugūs, jais bus rūpinamasi”, – pasakojo Švėkšnos psichiatrijos departamento vyriausioji slaugytoja Vida Žąsytienė.
Darbo stažas – 29-eri Švėkšnos psichiatrijos departamento Priklausomybės ligų skyriaus vedėjas Valdemaras Marčiulionis įstaigoje dirba 29-erius metus. Gyvenu Priekulėje, tad kasdien tenka važinėti į Švėkšną, – pasakoja gydytojas. – Nebuvo minties keisti darbo vietą. Pacientai pasitiki manimi, gerbia. O tai yra labai daug. Pagrindinis gydymas – skatinimas pacientų nebevartoti alkoholio. Tam prireikia milžiniškų pastangų ir laiko. Pirmiausia pats žmogus turi norėti gyventi blaivybėje. Sunku net suskaičiuoti, kiek kartų padėta pacientams. Būčiau nepatenkintas darbu, manęs čia nebūtų. Džiaugiuosi, kad ligoninės vidus pradėjo keistis. Priklausomybės ligų skyriuje, kuriam vadovauju, jau atliktas remontas – visai kitas vaizdas.”
Pamaldos – ne tik šventadieniais Medikosocialinių paslaugų ir psichiatrinės reabilitacijos tarnybos vedėja Nijolė Riterienė sako, kad pacientams geriau pasijusti padeda ne vien reabilitacijos paslaugos: muzikos, šviesos terapijos ir kt., bet ir naudinga veikla. “Užimtumas taip pat prisideda prie efektyvaus gydymo. Su pacientais dirbama ne tik grupėse, bet ir individualiai. Turime užimtumo centrą, kur pacientai gali užsiimti mėgstama veikla. Yra kompiuterių klasė, biblioteka, dirbtuvėlės. Tarp besigydančiųjų nemažai piešiančių, užsiiminėjančių rankdarbiais. Turime net savo koplyčią, kur kunigas Antanas Gilys ne tik šventadieniais aukoja šv. Mišias, bet ir individualiai ligoniams suteikia dvasinę pagalbą.”

“Rezultatai stulbinantys” Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis:

– Nors praėjo mažiau nei pusantrų metų, kai Švėkšnos psichiatrijos ligoninė tapo Klaipėdos jūrininkų ligoninės departamentu, akivaizdūs teigiami pokyčiai. Rezultatai stulbinami, nes Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovybė Švėkšnos psichiatrijos departamento darbuotojams ne tik padidino atlyginimus, bet ir sugebėjo pritraukti čia dirbti naujų specialistų, kurių trūko. Taip pat praplėstas paslaugų spektras. Faktas, kad ši specializuota gydymo įstaiga keičiasi – vyksta renovacija, pradėtas remontas. Puoselėjama aplinka, skyriai pamažu atsinaujina. Su Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovybe palaikome dalykiškus, gerus santykius, galime tik pasidžiaugti Švėkšnos psichiatrijos departamente vykstančiomis permainomis.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-04-28 16:14:01