Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Ligoninei – menininkų dovanos ir dėmesys

IMG_5333  IMG_5389

Klaipėdos jūrininkų ligoninės bendruomenė ir Vakarų Lietuvos menininkai dar sykį susivienijo bendram tikslui – sveikatos ir meno sintezei. Artėjant gražiausioms šventėms ir palydint besibaigiančius metus, ligoninę tradiciškai sušildė gausaus būrio dailininkų padovanoti darbai.

Praturtino meno kolekciją

Klaipėdos jūrininkų ligoninė prisipildė kalėdinio šurmulio ir ryškių spalvų. Kaip ir kasmet, vakar medicinos įstaigos darbuotojus, menininkus, pacientus ir dvasininkus subūrė senas tradicijas puoselėjanti advento popietė „Ant gerumo sparnų“.

Pagrindiniu renginio akcentu tapo Klaipėdos krašto menininkų akcija, praturtinusi ligoninės aplinką išskirtiniais meno kūriniais.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga džiaugsmingai konstatavo faktą, kad šiltos ir jaukios popietės metu medicinos įstaigos kolekcija pasipildė 30-ia paveikslų, grafikos darbų ir kitų meno dirbinių. Ligoninei juos padovanojo 30 menininkų.

31-uoju medicinos įstaigai įteikusiu autorinį darbą tapo pats J.Sąlyga, padovanojęs didžiulę jūros fotografiją.

Pavertė unikalia vieta

Kaip teigė ligoninės direktorius, pacientams būtini ne tik vaistai ir medikų rūpestis.

„Norint greičiau pasveikti reikia peno sielai, gražios aplinkos. Dovanodami ligoninei pačių sukurtus darbus, ir menininkai jaučiasi prisidėję prie paties humaniškiausio tikslo – žmogaus gydymo“, – jau kone du dešimtmečius trunkančiu prasmingu bendravimu su meno žmonėmis džiaugėsi J.Sąlyga.

Šiuo metu ligoninės skyrius, palatas, kabinetus, fojė puošia apie per 500 tapybos, grafikos darbų, skulptūrų. Juos sukūrė daugiau nei 100 menininkų. Vieni šią tradiciją puoselėja nuo iniciatyvos pradžios, kiti prisijungė bėgant metams.

Neatsitiktinai ligoninė yra vadinama labiausiai mieste lankoma meno galerija. Čia meno kūriniais gėrisi ne tik medikai, įstaigos svečiai, pacientus lankantys artimieji, bet ir ligoniai, neslepiantys, kad estetiška aplinka yra lyg sveikatos piliulė, mažinanti ligoninėse neišvengiamai patiriamus emocinius išgyvenimus.

J.Sąlyga pabrėžė, kad šiltas bendradarbiavimas su Klaipėdos krašto dailininkų sąjunga ir jos pirmininku Arūnu Sakalausku bei žinoma uostamiesčio dailininke Sofija Kanaverskyte gydymo įstaigą pavertė unikalia vieta. Jokioje kitoje ligoninėje klaipėdiečiai neras tiek daug meniškų akcentų. Vadovo teigimu, ligoninę apgaubusi meno galerijos aura pacientams padeda greičiau sveikti ir suteikia gerų emocijų.

Menininkai pripažino savu

Šiemet į Klaipėdos jūrininkų ligoninę pasigrožėti sukauptais ir dovanojamais darbais atvyko ir Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė.

„Kai gyvenimas tampa vis modernesnis, kai į jį braunasi informacinės technologijos, vis labiau jaučiame norą prisiliesti prie paprastų, tačiau tikrų dalykų, pavyzdžiui, išgirsti gyvą muziką, pamatyti nuostabius paveikslus. O Klaipėdos jūrininkų ligoninei dovanoti meno kūriniai yra ypatingi, juose sudėta visa juos kūrusių menininkų šiluma“, – pastebėjo E.Utarienė.

Be to, anot jos, šiais laikais kiekvienam ypač svarbus kito žmogaus ir gydytojo šypsnis, rankos paspaudimas ar apsikabinimas.

„Manau, kad uostamiesčio ir Vakarų Lietuvos menininkai, prisidėdami prie šios prasmingos akcijos, savo kūriniais kiekvieną iš mūsų kilsteli virš kasdienybės, sugeba pažadinti poeziją ir neša ant gerumo sparnų. Šią kilnią misiją atlieka ir visi medikai“, – pabrėžė viešnia.

Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė advento popietės metu maloniai nustebino ne tik visą Klaipėdos jūrininkų ligoninės bendruomenę, bet ir įstaigos vadovą.

E.Utarienė įteikė pažymėjimą, liudijantį, kad J.Sąlygai suteiktas Lietuvos dailininkų sąjungos garbės nario vardas.

„Pažymėjimas labai nedidelis, bet jis reiškia tai, kad jūs esate vienas iš 1 400 mūsiškių. Jūs esate savas ne tik Klaipėdoje, bet ir tarp visų dailininkų visoje Lietuvoje“, – perduodama dokumentą kalbėjo E.Utarienė.

Džiugino permainos

Artėjančių švenčių proga sveikindamas ligoninės darbuotojus J.Sąlyga pasidžiaugė, kad 2015-ieji įstaigai buvo kupini reikšmingų įvykių ir nuveiktų darbų.

„Buvo suremontuotos Onkohematologijos skyriaus patalpos. Šio įvykio laukėme jau ilgai. Be to, ligoninėje atnaujinome koridorius, fojė, ambulatorinių konsultacijų skyrių, įsigijome kardiologinę programą branduoliniam magnetiniam rezonansui. Per šiuos metus tikrai buvo nuveikta nemažai“, – pasiekimais dalijosi ligoninės vadovas.

Anot jo, šiais metais ligoninėje ir jos padaliniuose gydėsi apie 19 tūkst., o ambulatoriškai konsultavosi apie 120 tūkst. pacientų. Jais visais rūpinosi 1 300 gydytojai, slaugytojai ir personalo darbuotojai.

„Skaičiai dideli, tačiau džiugina ir tai, kad galime kokybiškai ir operatyviai padėti sergantiesiems“, – kalbėjo J.Sąlyga.

Netrūko šiltų žodžių

Visų menininkų vardu ligoninei už draugystę dėkodamas Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas A.Sakalauskas linkėjo, kad medikų ir kūrėjų bendradarbiavimas sėkmingai tęstųsi ir ateityje.

„Jau beveik su dešimtmečius palaikome glaudų ryšį. Klaipėdos jūrininkų ligoninė – unikali vieta. Uostamiestyje nėra tokios erdvės, kurioje būtų galima išvysti tiek daug meno kūrinių. Todėl saugokime ir mylėkime juos“, – kalbėjo A.Sakalauskas.

Susirinkusiuosius pasveikino ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės kapelionas kunigas Saulius Stumbra, vyriausioji ligoninės slaugytoja Aida Smagurienė, žinomas marinistas Edvardas Malinauskas, dailininkė S.Kanaverskytė.

 

Dienraščio „Klaipėda“ inf.

Paskutinį kartą atanujinta 2015-12-21 17:13:40