Informacija
(8 46) 49 10 09
(8 46) 38 19 59
Registratūra
(8 46) 38 50 52
(8 46) 49 11 11
Priėmimo skyrius
(8 46) 49 10 19

Žvaigždę užbūrė klaipėdiečių gerumas

Valerijus Garkalinas

Valerijus Garkalinas

Jūrininkų ligoninėje Klaipėdoje sveikstantis garsus rusų aktorius Valerijus Garkalinas juokauja, kad tinginiauti prižiūrimam puikių kardiologų jam patiko.

Svečių – kuo mažiau

Birželio 7-ąją spektaklio metu uostamiestyje blogai pasijutęs 54 metų V.Garkalinas nebaigęs vaidinimo dėl gresiančio infarkto tiesiai iš užkulisių buvo išvežtas į ligoninę. Krešuliais užsikimšusios dvi svarbios kraujagyslės kėlė grėsmę aktoriaus gyvybei. Jūrininkų ligoninės gydytojų atliktos procedūros buvo sėkmingos.

Vakar, praėjus dešimčiai dienų po įvykio, V.Garkalinas ilsėjosi atskiroje ligoninės Kardiologinio skyria

us palatoje. Iš Intensyviosios terapijos skyriaus čia jis perkeltas tik prieš porą dienų.

Prie aktoriaus lovos budi žmona Jekaterina. Užvakar V.Garkalinas pajuto keistą skausmą, tad gydytojai rekomendavo jam nesijaudinti ir kuo mažiau bendrauti su svečiais.

„Klaipėdos“ žurnalistes aktorius pasitiko plačiai šypsodamasis. Kelių dienų barzda, žvitrios akys ir žvali nuotaika – vyras atrodė geriau nei kino ekrane. Kelios nuotraukos laikraščiui, pora mandagumo frazių, palinkėjimas kuo greičiau pasveikti ir vizitas pas garsenybę baigtas.

Daugiau apie V.Garkalino ligą, išgyvenimus bei bendravimą su medikais ir klaipėdiečiais papasakojo aktoriaus žmona.

Geriau nei Maskvoje

„Jei tokiam priepuoliui buvo lemta įvykti, tai esame dėkingi likimui, jog viskas atsitiko čia, o ne Maskvoje. Neįtikėtinai puikūs medikai pasirūpino, kad nuo pat pirmos akimirkos būtų padaryta viskas, kas įmanoma. Be to, Maskvoje greitoji pagalba būtų įstrigusi spūstyje, ir pasekmės būtų neprognozuojamos. Čia per kelias minutes Valerijų nuvežė į ligoninę, kur specialistai jo jau laukė, o ir pakeliui teikė pagalbą“, – kalbėjo J.Garkalina.

Moteris prisiminė, kad į gastroles Lietuvoje išsiruošė kaip į malonią kelionę.

„Kai atvykome į Klaipėdą, čia buvo šilta, visų mūsų nuotaika buvo pakili. Prieš spektaklį vaikštinėjome po senamiestį, pirkome suvenyrus, sėdėjome kavinukėje Teatro aikštėje, džiaugėmės išsiveržę iš Maskvos šurmulio. Spektaklio metu su kito aktoriaus žmona vaikštinėjome po miestą. Kai grįžau į viešbučio kambarį, atbėgo prodiuseris ir paprašė Valerijaus paso. Tik tada sužinojau, kad vyras ligoninėje. Kai nuvažiavau, jam jau buvo atliekamos procedūros, – siaubingų išgyvenimų akimirkas prisiminė J.Garkalina. – Stebiuosi ir žaviuosi Klaipėdos medikų profesionalumu, jautrumu, geranoriškumu. Maloniai nustebino, kad medikai griebėsi gelbėti gyvybę nė nepaklausę, ar žmogus apdraustas. O su draudimu išėjo tikras kuriozas – 30 tūkstančių eurų draudimas numato visus įmanomus negalavimus bei traumas, išskyrus širdies operacijas bei manipuliacijas.“

Aktoriaus žmona įsitikinusi, kad ligoninės medikų darbo kokybė yra tiesioginis jos vadovo Jono Sąlygos nuopelnas. J.Garkalina dėkojo už išgelbėtą vyro gyvybę gydytojams Valentinui Jokšui, Raimondui Jockui, Nerijui Klimui, Sergejui Meščeriakovui.

Moteris pasakojo, kad Klaipėdos medikai ne tik gelbėjo jos vyrą, bet nuoširdžiai rūpinosi ir ja pačia – matavo kraujospūdį, girdė vaistais. Neišdildomą įspūdį J.Garkalinai paliko Kardiologinio skyriaus vedėjo Arūno Maksvyčio ir gydytojos Raimondos Dikšienės rūpestis. Gydanti gydytoja apie valandą pasakojo ligonio žmonai apie tai, kas atsitiko aktoriui ir kaip su tokiu negalavimu reikės gyventi.

Ir maitina, ir linki

Įžymybės žmonai kėlė nuostabą klaipėdiečių jautrumas svetimai nelaimei. Klaipėdoje nė vienas žiūrovas nepareikalavo grąžinti pinigus už nebaigtą vaidinti spektaklį „Storapadžiai batai“. Kažkas į ligoninę atnešė gėlių, o dvi moterys – knygą „Meskite įprotį mirti“. Klaipėdiečių Natalijos ir Vitalijaus Voitenkų šeima, turinti restoraną „Stora antis“, aktoriui kasdien nemokamai tiekia naminį sultinį ir palepina jį kitais skanėstais.

„Žmonės čia nepaprastai nuoširdūs ir geranoriški. Kai Valerą su visa lova gabeno ligoninės koridoriumi, girdėjau šnibždant: „Maestro veža“. Pakeliui į ligoninę mikroautobuse neretai esu priversta atsiliepti į telefono skambučius. Supratę, kad esu V.Garkalino žmona, jam linkėjimus perduoda vairuotojai ir keleiviai“, – gyrė klaipėdiečius moteris.

Planuojama, kad ligoninėje V.Garkalinas bus gydomas iki kito trečiadienio, o paskui važiuos į Palangą reabilitacijai. Dėl aktoriaus ligos nutrūko humoro serialo filmavimas, kuriame V.Garkalinas vaidina ateivių grupės vyriausiąjį. Dėstytojo laukia ir jo antrakursiai studentai. V.Garkalinas pagarsėjo suvaidinęs populiariuose rusų filmuose „Popsa“, „Širli mirli“, „Kruvinoji Meri“, „Sukčiai“, „Pažadėti vesti nepatariama“ ir daugelyje kitų.

Paskutinį kartą atanujinta 2014-01-20 11:25:06